Shuffly Puzzles – znany, ale wciąż dobry “zabijacz” czasu

W ostatnim czasie coraz większą uwagę zacząłem przyciągać do wciągających, ale mało wciągających gier być może z braku czasu lub po prostu chęci. Ostatnio przeglądając sklep Play natrafiłem na kolejną grę autora strategii ICE, którą miałem okazję przetestować rok temu. Pozytywnie zaskoczony poprzednią produkcją postanowiłem sprawdzić jak autor poradził sobie w kategorii gier logicznych. Jakie są moje wrażenia? Zapraszam do uważnej lektury.

Na początek troszkę o autorze

unnamed2

Jako, iż bardzo bardzo popieram młodych, ambitnych programistów, szukających własnej drogi do sukcesu postanowiłem poświęcić ten podtytuł autorowi. Twórca znany bardziej jako @queader osiągnął własny sukces publikując grę ICE, którą testowałem rok temu. Po roku czasu programista nadal został niezależny i wciąż publikuje aplikacje tylko i wyłącznie spod swojego skrzydła. W nowej produkcji porzucił on mikropłatności, zachowując przy tym umiarkowaną ilość reklam. To się powinno bardzo cenić. Nowa gra jest tzw. spin-off produkcji autora. Jest to to jeden z powodów dla których postanowiłem napisać recenzję tej gry.

Zasada gry – niezbyt oryginalna?

Screenshot_2015-12-29-17-31-11

Shuffly Puzzles jest odświeżoną wersją prostej z pozoru gry logicznej. Polega ona na przesuwaniu kafelków tak, aby ułożyć je w kolejności rosnącej. Niezbyt trudne prawda? Do dyspozycji mamy trzy prostokątne plansze o różnej wielkości, które odblokowują się dopiero po przejściu potrzebnej. Typowa gra logiczna, która gdy przegrywamy potrafi wciągnąć nas na dobre kilka godzin a przy okazji popsuć nam trochę nerwów. Sam przyłapałem się jak spędziłem cały wieczór próbując wygrać. W grze dostępne są osiągnięcia oraz tablice rankingowe, dzięki czemu możemy rywalizować z innymi graczami. Myślę, że większość z was zna już podobne gry. Więc dlaczego napisałem ten artykuł? Zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu.

Co takiego oryginalnego zauważyłem?

unnamed

To co postanowiłem docenić to jakość wykonania. Pierwszy raz spotkałem się z taką grafiką. Autor doskonale połączył elementy pixel-artu ze stylem retro. Muszę przyznać, że jak na prostą grę logiczną wykonanie jest świetne. Jest to element który zachęcił mnie do powrotu do tych najprostszych produkcji. Na dodatek producent nie zapomniał o dodaniu odpowiedniej oprawy dźwiękowej.

Podsumowanie

Co prawda autor nie wyróżnił się oryginalnością jeśli chodzi o pomysł, jednakże przyłożył się bardzo do dokładności wykonania. Jeżeli wciąż lubicie te najprostsze produkcje polecam sprawdzić Shuffly Puzzles.

google-play-pl@2x

App_Store_icon

More Stories
Powstanie smartfon oparty na rozwiązaniach Nokii, ale z… Androidem