0

Komórki i smartfony są z nami już od tylu lat, że tylko kwestią czasu było kiedy ktoś wyda na świat jakieś dziwactwo. Biorąc pod uwagę wielką liczbę producentów komórek, jeszcze więcej użytkowników i całe multum wymagań i oryginalnych pomysłów, wielokrotnie w historii granica normalności została przekroczona. I to nie raz, nie dwa, ani nawet nie trzy. Jest to pierwszy z serii artykułów przybliżających najdziwniejsze i najbardziej kontrowersyjne modele komórek i smartfonów jakie ujrzał ten świat. Zdecydowaną większość z nich było można spotkać także w Polsce i  z pewnością mieli je Wasi znajomi. 

Toshiba G450 – telefon mini-orkiestra przypominający swoim wyglądem pilota lub odtwarzacz MP3, przedstawiony światu w 2008 roku. Mimo swego zwodniczego wyglądu nie jest to tak stary sprzęt. Radio FM, pendrive, modem HDSPA z funkcją hot-spota, dziwaczna klawiatura rozdzielona na dwie części i ekscentryczny wygląd. Prawie jak szwajcarski scyzoryk zamknięty w kompaktowej obudowie. Prawie..

toshiba

Goldvish Lemillion – do klientów dotarł w 2006 roku jako projekt spod ręki Emanual Gueit i trafił do wąskiego grona odbiorców. Nie tylko poprzez swój oryginalny wygląd przypominający jakiś antyczny, ceremonialny sztylet. Obudowa udekorowana została 18 karatowym złotem i 20 karatowymi diamentami, przez co jego cena była tak samo ostro zakręcona jak obudowa.

goldvish

Motorola Flipout – całkiem popularny na polskim rynku smartfon, chętnie wciskany za 1zł do abonamentu przez operatorów. Mimo, że całkiem funkcjonalny i oparty o Androida, zniknął równie szybko jak się pojawił. Kusił niską ceną, kompaktową obudową i pełną klawiaturą pomocną przy tak małym ekranie. Producent do zestawu dodawał kilka wymiennych, tylnych klapek w żywych kolorach. Jeden z pierwszych modeli, w których operatorzy oferowali darmowe korzystanie z Facebooka.

flipout

Marlboro 508 – nie dzieje się dobrze, gdy producent z totalnie innej bajki zaczyna tworzyć coś, na czym się kompletnie nie zna. Telefon przypominający paczkę papierosów z prawdziwym miejscem do ich przechowywania pod tylną klapką. Był w stanie zmieścić tam 10 papierosów mimo i tak dość grubej obudowy. Nie można go nazwać zatem kompaktowym, ani niestety też ładnym.

marlbor

Xun Chi 138 – najmniejsza komórka na świecie, bo mierząca niespełna 6,5cm. Mimo to upchnięto w nią wyświetlacz dotykowy obsługiwany dołączonym rysikiem, kilka przycisków fizycznych oraz aparat. Pojawił się na chińskim rynku i nigdy go nie opuścił.

xunchi

Sharp SH-04B – wyprodukowany w limitowanej liczbie 13 tysięcy egzemplarzy smartfon z 3 calowym ekranem, odbiornikiem TV, klapką, aparatem 8 MPx i obudową udającą… tabliczkę czekolady. Trzeba uczciwie przyznać, że całkiem ciekawie wygląda i tak na dobrą sprawę nie ma czego się wstydzić. 

sharp

LG Fusic Special Edition – dawno nie widziałem bardziej infantylnego telefonu. Kicz w najczystszej postaci i nie zmieniają tego szczodra ilość kryształków Swarovskiego. Jest to bez wątpienia telefon, którego nie powstydziłby się Barbie.

lg

Nokia 7600 – nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć jeszcze do niedawna króla telefonów komórkowych. Finowie korzystając ze swojej pozycji na rynku zaczęli eksperymentować i oto efekt. Telefon oparty o platformę S60 z oryginalnym układem klawiatury. Mimo dziwnego wyglądu, trzeba przyznać, że była całkiem wygodna w obsłudze. Po fali krytycznych komentarzy Nokia wypuściła odświeżoną wersję z klasycznym układem klawiszy.

3650

Nokia 3650 – inna wersja równie rozpoznawalnego modelu jak jego powyższy brat. Oparty o starszą platformę S40. Przypomina połączenie puderniczki z mydelniczką. Umiejscowienie klawiszy było jeszcze bardziej pogmatwane niż w modelu 7600 i w odróżnieniu od przedstawionego wyżej modelu była kompletnie niewygodna.

7650

W zanadrzu mamy jeszcze wiele innych, ciekawych telefonów do przedstawienia w ramach tego cyklu. Mimo to, jeśli znacie jakiś egzotyczny lub dziwaczny telefon, który pasowałby do naszej listy, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Motorola Moto X Play – recenzja

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 23.12.2015

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle