0

Google robi naprawdę niesamowite rzeczy z wirtualną rzeczywistością, znaną na arenie międzynarodowej pod skrótem VR.  Ich tanie i przystępne rozwiązanie,  Cardboard, dziś stało się jeszcze bardziej interesujące. Google zamieściło w sklepie Play nową aplikację Cardboard Camera, dzięki której możemy samemu robić zdjęcia w wirtualnej rzeczywistości.

Słowem wstępu – o co chodzi z tą całą wirtualną rzeczywistością i Google Cardboard? Możemy już za parę złotych zakupić kartonowe gogle Cardboard ze specjalnymi soczewkami oraz kieszenią na smarftona. Następnie w sklepie Play znajdziemy mnóstwo przykładowych zdjęć, filmików, gier czy aplikacji takich jak np. wirtualne wycieczki po muzeach, miastach, przejażdżki rollercoasterem etc. w rzeczywistości wirtualnej. Odpalając pobrany uprzednio film i przykładając gogle do oczu poczujemy się jakbyśmy naprawdę brali udział w wydarzeniach wyświetlanych na ekranie naszego smartfona. Wcześniej było to dostępne tylko dzięki stosunkowo drogim goglom wiodących firm takich jak Samsung, Sony, Oculus czy LG, które mają wbudowane ekrany oledowe wysokiej rozdzielczości. Dzięki ich jakości i małej odległości od naszych oczu realna wielkość wyświetlanego obrazu dla naszych oczu wynosi około 100 cali. Google widząc w tym potencjał postarał się stworzyć rozwiązanie dostępne dla wszystkich i tak oto powstały kartonowe, tanie okulary Cardboard, w którym wbudowany ekran zastąpimy własnym telefonem.

cardboard

Aplikacja jest bardzo prosta, a proces tworzenia zdjęć VR całkiem łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk aparatu w aplikacji i powoli obrócić się dookoła zupełnie jakby robiło się panoramę. Całość zajmie od minuty do maksymalnie dwóch, ale w efekcie otrzymamy naprawdę nieźle wyglądające zdjęcie. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk Cardboard i szybko włożyć je do naszych gogli. Dla jeszcze lepszego efektu podczas oglądania naszego zdjęcia, aplikacja nagrywa dodatkowo dźwięk, który robi największe wrażenie słuchając go przez słuchawki. Teraz możemy swobodnie się rozglądać o odtwarzać w nieskończoność scenę, którą utrwaliliśmy jakbyśmy wciąż tam byli.

vr3

Jeśli jesteś posiadaczem gogli Google Cardboard, koniecznie musisz pobrać tą aplikację ze sklepu Play tutaj. Jeśli jeszcze ich nie masz, można znaleźć je już od 15zł na popularnych portalach aukcyjnych lub zrobić samemu – wszytko co potrzebujesz to wzór elementów udostępniany na stronie Google za darmo, zwykły karton, para soczewek oraz magnesy lub rzepy i trochę czasu!

Źródło: android authority

Aktualna fragmentacja Androida

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 11.12.2015

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy