0

Sony już niejednokrotnie obiecywało zerwać z 6 miesięcznym cyklem wydawania na świat nowych flagowców. Wszelkie przecieki mówią jednak, że tak się nie stanie i w pierwszym kwartale przyszłego roku znów ujrzymy nową odsłonę flagowej “Zetki”. Być może pierwsze oficjalne prezentacje odbędą się w czasie targów lutowych MCW w Barcelonie, raczej nie ma co liczyć, że firma będzie gotowa na styczniowe CES.

Tym razem źródłem przecieku jest AnTuTu, więc trzeba podchodzić do niego z pewnym dystansem, ponieważ różnie to z benchmarkami bywa. Potwierdza on jednak, że Sony w dalszym ciągu trzyma się swojej polityki, według której prezentacja koronnego modelu odbywa się co pół roku. Jest to powodem irytacji wielu użytkowników, gdyż po wydaniu 3 tysięcy złotych na nowy model okazuj się on już “przestarzałym” po zaledwie kilku miesiącach od premiery. Jedynym plusem jest to, że producent pamięta o starych modelach przy okazji aktualizacji oprogramowania. Wszystkie modele prócz pierwszej Z oraz Z1 dostaną Androida 6.0 Marshmallow, a uważam, że los Z1 nie jest jeszcze do końca przesądzony i po pierwszej fali aktualizacji Japończycy spojrzą łaskawym okiem na ten dosyć popularny nad Wisłą model.

xperia

Wracając do meritum, wspomniany wyżej benchmark donosi o nadchodzącej Z6, która ma występować aż w 5 różnych wersjach. Przy okazji premiery Z5 mieliśmy do czynienia “tylko” z 3 wersjami: Z5 Compact, zwykła Z5 oraz Z5 Premium.  Tym razem każdy model ma różnić się wielkością ekranu:

  • Sony Xperia Z6 Mini – ekran 4 cale
  • Sony Xperia Z6 Compact – ekran 4.6 cala
  • Sony Xperia Z6 – ekran 5.2 cala
  • Sony Xperia Z6 Plus – ekran 5.8 cala
  • Sony Xperia Z6 Ultra – ekran 6.4 cala

Wszystkie wersje prócz Mini mają być napędzane Snapdragonem 820, najmniejsza wersja ma być napędzana słabszym Snapdragonem 620. Dodatkowo wszystkie odmiany mają posiadać znaną z iPhonea 6S funkcję 3D Touch oraz 3GB pamięci RAM w przypadku Xperii Mini oraz 4GB RAM w przypadku reszty. Wielką niewiadomą jest design urządzeń – czy Sony zdecyduje się wprowadzić jakieś większe zmiany w Omni Balance lub nawet go porzucić, aby odświeżyć wygląd wygląd serii Xperia Z?

Źródło: gsmarena.com

Sony Xperia Z5 Compact – telefon Bonda

Wcześniejszy wpis

Niedrogie smartfony długodystansowe

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy