Jak czyścić obudowę telefonu/tabletu?

Na internecie jest wiele wpisów o czyszczeniu telefonu…ale tylko software. Wiecie, usuń niepotrzebne aplikacje, trzymaj czystą pamięć bla bla bla. Jednak telefon to nie tylko software, ale także hardware, a przede wszystkim obudowa i wyświetlacz. Według badaniach amerykańskim naukowców (heh), smartfon ma na sobie więcej zarazków niż deska klozetowa. A często to urządzenie komuś podajemy do rąk, albo sami bierzemy kogoś czy nawet sprzedajemy. Warto wieć wiedzieć jak czyścić telefon.

Front

Front urządzeń to aktualnie tafla szkła ( lub szkło i jakiś inny materiał np. metal). Czyszczenie tego nie jest trudne. Warto użyć płynu do mycia szyb (z niewielką ilością alkoholu). Płyn należy rozprowadzić bo ściereczce z mikrofibry (nie bezpośrednio na ekran!!) i czyścić cały front ruchami kolistymi.
Dzięki temu usuniemy zarazki (dzięki alkoholowi) oraz wszelkie odciski palców czy smugi.

Można jeszcze przeczyścić front pastą polerską w celu usunięcia rys, jednak niektóre osoby skarżyły się na zwiększenie ilości smug w trakcie korzystania z telefonu. Robiąc to podejmujemy się wielkiego ryzyka.

czyszczeniu-telefonu

Tył

Tył urządzenia często jest przetłuszczony od palców jak i pokryty różnymi substancjami (np. resztki pokarmu). Czyszczenie tego miejsca jest jeszcze łatwiejsze od przodu. Jeśli mamy telefon rozbieralny to wystarczy zdjąć klapkę i umyć pod bieżącą wodą mydłem lub przeczyścić płynem do mycia szyb. Jeśli mamy obudowę typu unibody, należy przeczyścić płynem do szyb. Oko aparatu jest pokryte szkłem, także spokojnie można użyć tego samego środka czyszczącego co wcześniej.
Dzięki temu pozbędziemy się zarazków, różnych przetłuszczeń oraz może powrócić dawny, ładny kolor urządzenia.

Jeśli mamy metalowy tył można użyć pasty polerskiej, jednak podejmujemy po raz kolejny spore ryzyko.

keep-your-lens-clean

Środek, wejście słuchawkowe i USB

Sam na HTC Desire problem miałem dosyć spory. Otóż ciągle wejście słuchawkowe przestawało działać. Problemem był kurz, który dostawał się do tego miejsca. Zwykłe czyszczenie, które za chwilę opiszę pomogło w stu procentach. W tych miejscach (tzn. wejście SIM, kartę microSD, słuchawkowe, MicroUSB, głośniki) nie wolno używać żadnych płynów!! Najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem (w puszce kosztuje około 25 zł).
Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się kurzu oraz innych drobin.

9499-1258-BgWKSUGQATkEOw2t-l

 

Łatwo zauważyć, że czyszczenie części materialnej telefonu to zabieg prosty, krótki i przyjemny. Na tym tylko można zyskać. Sam robię to raz na tydzień/dwa oraz mówię o tym znajomym, by także to robili. W końcu kiedyś dadzą mi oni swój telefon do rąk, a ja będę zmuszony tego dotykać.

More Stories
Premiera Lenovo S5, K5 oraz K5 Lite