Nazywam się Bond, James Bond …

James Bond stał się ikoną popkultury. Na przestrzeni ostatnich 50 lat nakręcono 23 filmy z jego udziałem, a właśnie 24 wchodzi na ekrany kin. Przez ten czas zmieniał się sam odtwórca głównej roli, zmieniały się jego dziewczyny, zmieniały się również telefony, z których korzystał brytyjski agent. Te kilkadziesiąt lat pozwoliło na pojawienie się komórek i ich ewolucję w stronę, której nikt nie mógł przewidzieć. Dlatego też postanowiłem przygotować zestawienie wszystkich telefonów, które użytkował agent Jej Królewskiej Mości.

Ericsson JB988

141123-ericsson-phone

Telefon marki, która już tak na dobrą sprawę samodzielnie nie istnieje na rynków smartfonów. Pierwszy telefon komórkowy, który używał James Bond w filmie „Jutro nie umiera nigdy” (w tej odsłonie w główną postać wcielił się Pierce Brosnan) nigdy nie wszedł do masowej produkcji, jednak możliwości jakie oferował na ówczesne czasy wyprzedzały epokę. Duży wyświetlacz, czytnik linii papilarnych i kilka innych ficzerów, które weszły do masowej produkcji dopiero za kilkanaście lat. Cena gadżetu z filmu osiągnęła na eBay’u wysoki pułap bagatela 5000$. Fani jednak są w stanie zapłacić niemal każdą kwotę za taki rarytas.

Sony Ericsson P800

Sony Ericsson-P800-308

W kolejnym filmie o Jamesie Bondzie „Śmierć nadejdzie jutro” brytyjski agent otrzymał do dyspozycji Sony Ericsson P800, który można powiedzieć był telefonem bardzo bliskim współczesnemu smartfonowi. Oferował spore możliwości, a działał pod kontrolą wówczas bardzo popularnego systemu Symbian. Telefon na rynku pojawił się w tym samym roku co sam film czyli w 2002 roku. Model ten nie był jedynym, który pojawiał się w produkcji, jednak nie używał go już sam James Bond, lecz Jinx (wcieliła się w nią Halle Berry) i był to model Sony Ericsson T68i, który był zdecydowanie bliższy ówczesnym wyobrażeniom telefonu komórkowego.

Sony Ericsson K800

sony-ericsson-k800i-2

Telefon kultowy w wielu kręgach. Jak na ówczesne czasy oferował świetny aparat 3,2 Mpx, i kilka innych bajerów. Używany przez Daniela Craiga w filmie Casino Royale (wówczas po raz pierwszy ujrzeliśmy Craiga w tym wcieleniu). W tej odsłonie mogliśmy zobaczyć zdecydowanie więcej telefonów. Chociażby dziewczyna agenta 007 używała Sony Ericsson M600, ale wśród modeli pokazały się między innymi Sony Ericsson W900, Z300 czy P990. Jednak jak to bywało wcześniej samemu Bondowi trafił się najmocniejszy z telefonów.

Sony Ericsson C902

c902_pitya

W 2008 roku na ekrany kin wszedł film Quantum of Solace, który dosyć chłodno był przyjęty zarówno przez krytyków jak i widzów. Jednak to co nas najbardziej interesuje to jaki telefon używał James Bond był to flagowy model Sony Ericssson C902, który ponownie wiódł prym jeśli chodzi o aparat – 5 Mpx robiło wówczas duże wrażenie. Prócz C902 pojawiło się kilka innych modeli między innymi Sony Ericsson W350 używany przez dziewczynę Bonda, Sony Ericsson G700 używany przez M oraz Matthusa.

Sony Xperia T

Sony-Xperia-T1

Pierwszy telefon który w logo ma jedynie japońską firmę. Pierwszy telefon używany przez Jamesa Bonda działający pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem i pierwszy smartfon z prawdziwego zdarzenia w historii bondowskich filmów. Skyfall dla agenta Jej Królewskiej Mości był przełomowy szczególnie jeśli chodzi o telefon, ówczesny flagowiec japońskiego producenta właśnie dzięki między innymi promocji w filmie zyskał sporą popularność.

Spectre

Dziś premiera najnowszego 24 filmu o Jamesie Bondzie, jaki telefon oficjalnie używa w nim brytyjski agent nie wiem. Jeszcze na filmie nie byłem choć z całą pewnością się wybiorę. Wcześniejsze przecieki mówiły o kilku możliwościach i to zarówno jeśli chodzi o flagowca japońskiego producenta jak i Samsunga, który mówiono że wyłożył ogromne pieniądze na kontrakt. Cóż nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do obejrzenia filmu i napisania w komentarzach jakie to telefony wyłapaliście w najnowszym filmie o agencie Jej Królewskiej Mości.

More Stories
Uwolnić SIM