0

Weźcie do ręki jakąkolwiek gazetkę ze sklepu z elektroniką. Ba, weźcie nawet ze zwykłego supermarketu. Założę się, że prędzej czy później na jednej ze stron znajdziecie power bank. Jeszcze do niedawna stanowił drogi bajer wielkości pudełka herbaty, ale ostatnio można je spotkać wszędzie, a te oferujące pojemność na poziomie 2,000 mAh i wielkości batonika można już dostać za niespełna 20 zł.

wallet1

Jest to kolejny z przydatnych gadżetów, który walczy o miejsce w naszej kieszeni, czy torbie. Walka jest tym bardziej zażarta, gdyż nosimy już tam nasze smartfony, tablety, odtwarzacze mp3 i na ręku dzierżymy smartwatche. W codziennym pędzie nie zawsze mamy okazję zakręcić się na chwilę w pobliżu gniazdka elektrycznego, dlatego z pomocą przychodzą nam powerbanki. Ale chwila, nie ma przecież dla niego już miejsca. Dlatego firma Nomad oferuje rozwiązanie proste i wygodnie: portfel z wbudowanym power bankiem.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły, skórzany portfel. Również jego wymiary nie sugerują, żeby miał skrywać coś dziwnego, gdyż mierzy 25 x 85 x 125 mm. Ma przegródki na 6 kart płatniczych czy innych kawałków plastiku i dodatkowo przegrodę na banknoty. Dla szlachty płacącej złotem będzie to pewne rozczarowanie i niewygoda, ale nie ma kieszonki na monety. Posiada za to interesujący zawias skrywający w sobie ogniwo o pojemności 2,400 mAh. Choć pojemność nie powala, to w zupełności powinna wystarczyć do naładowania większości popularnych modeli smartfonów lub chociaż do znaczącego przedłużenia ich pracy zanim dorwiemy się w końcu do ładowarki.

wallet2

Kolejne “niestety” dotyczy ograniczenia oferty do użytkowników iPhonów, ponieważ power bank wyposażono we wtyczkę lightning dedykowaną produktom Apple. Na szczęście producent zapowiedział już stworzenie odmiany wyposażonej w standardowy micro USB, które zadowoli wszystkich właścicieli smartfonów, tabletów czy inteligentnych zegarków opartych o Androida oraz Windowsa. Jeśli chodzi o koszta tego rozwiązania, zakładając, że wersja dla zielonego robocika będzie wyceniona tak samo jak pierwowzór, trzeba będzie wysupłać ze starego portfela aż 90 dolarów by móc włożyć resztę gotówki, o ile jeszcze coś zostanie, do tego nowego.

Źródło: androidauthority.com

Nowy numer Linux Magazine już w kioskach

Wcześniejszy wpis

Honor 7 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy