Zagraj w Easter Egg z Androida Marshmallow na swoim urządzeniu

Za nami premiera najnowszego Androida Marshmallow. Wielu z Was zapewne oczekuje aktualizacji od swojego producenta. Tym czasem ja postanowiłem przenieść drobną namiastkę „pianek” na wasze urządzenia. Jak już może niektórzy wiedzą Google w swoim systemie z każdą edycją systemu umieszcza tzw. Easter Egg, czyli zabawne niespodzianki ukryte w systemie. Od Androida Lollipop jest to Flappy Bird w którym główną rolę odgrywa zielony robocik i lizaki. Wraz z premierą wersji 6.0 lizaki zastąpiono oczywiście piankami. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby pomysł ten przenieść dla użytkowników starszych wersji Androida. I oto jest – aplikacja, właściwie mini-gra Marshmallow Rush.

Co ciekawego znajdziemy w Marshmallow Rush?

Jak może niektórzy wiedzą oryginalna niespodzianka jest niezbyt grywalna, ponieważ poziom trudności jest bardzo wysoki, wręcz niemożliwy aby dało się przyjemnie grać. Postanowiłem więc zróżnicować poziomy trudności, aby każdy mógł grać według własnych umiejętności. Dodałem również dźwięki, oraz połączyłem na jednej planszy lizaki i pianki. Dla lepszej zabawy dodałem również obsługę tablic wyników, aby można było konkurować z innymi graczami oraz system osiągnięć.

Bawiąc się ostatnio także smartwatchami postanowiłem przy okazji przenieść grę również na platformę Android Wear. Oczywiście wygląd samej gry został nadal zachowany stylu Material Design. Na koniec najważniejsza zmiana – gra wspiera systemy zielonego robocika od wersji 4.3 i wyżej. Jest to obecnie 75% rynku urządzeń, więc myślę że spora część z Was będzie mogła to przetestować. Również jako ciekawostkę, powiem, że Marshmallow Rush można używać jako nowego Easter Egg w ustawieniach. Gra nie zawiera żadnych mikropłatności, dodałem jedynie nieuciążliwe reklamy. Poniżej zamieszczam kilka zrzutów ekranu z aplikacji.

 

Podsumowanie

Myślę, że wielu fanom Androida ten pomysł się spodoba. Serdecznie zachęcam do spróbowania swoich sił w nieco „innym” Flappy Bird. Proszę również o ocenianie i komentowanie. Jeśli macie jakieś ciekawe lub śmieszne pomysły również nie bójcie się pochwalić.

 

badge