0

Nie tak dawno temu Motorola przedstawiła już tegorocznego flagowca, którym został model Moto X Style. Trzeba szczerze przyznać, że nie zaskoczył on w żaden sposób pod kątem specyfikacji i bronią go atrakcyjna cena oraz wyjątkowo dobrze zoptymalizowany system. Dzisiaj Motorola zaprezentowała oficjalnie dwa nowe modele, z czego jeden z nich jest flagowcem z prawdziwego zdarzenia.

Podczas dzisiejszego konferencji w Nowym Jorku zorganizowanej wraz z Verizonem, oficjalnie ujrzeliśmy dwa nowe modele: Droid Turbo 2 oraz Droid Maxx 2. Od jakiegoś czasu już w sieci pojawiały się mniej bądź bardziej wiarygodne informacja na temat nowych smartfonów amerykanów, którzy powrócili do żywych i tylko umacniają ostatnio swoją pozycję na rynku. Czas je skonfrontować z rzeczywistością!

Warto zacząć od Droid Maxx 2 i krótkiego, lecz oddającego wszystko stwierdzenia – ten model to nic innego jak zaprezentowana już wcześniej Motorola Moto X Play w wersji specjalnej dla Verizona. Przypominając szybko specyfikację, na pokładzie znajdziemy Snapdragona 615, grafikę Adreno 405, 2 GB pamięci RAM, 5.5 calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli,aparat główny z matrycą 21 MPx oraz bateria pojemności 3,630 mAh.

maxx2

Wracając do gwiazdy dzisiejszej konferencji i głównego bohatera niniejszego wpisu, Motorola Droid Turbo 2 jest na pierwszy rzut oka bardzo udaną kontynuacją zeszłorocznej edycji. Jego protoplasta zachwycił swoich użytkowników swoim wyglądem, rozbudowaną możliwością personalizacji oraz solidną baterią. Tym razem nie ma być inaczej i otrzymujemy ogniwo pojemności 3,760 mAh, które według zapewnień producenta zapewni nieprzerwaną pracę urządzenia przez 48 godzin. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie szczególnie gdy większość obecnie dostępnych smartfonów na rynku odłączamy rano od ładowarki i podłączamy ponownie wieczorem.

turbo 2

Front urządzenia w większości zajmuje 5.4 calowy ekran wykonany w technologii POLED wyświetlający obraz rozdzielczości QHD, co daje zagęszczenie na poziomie 540 pikseli na cal. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o unikalnej cesze nowego wyświetlacza – nie sposób go stłuc. Motorola wykorzystała swoją autorską technologię Moto Shatter Sheild i wyświetlacz składa się łącznie z 5 warstw czyniąc go bardziej elastycznym i chłonącym energię ewentualnego uderzenia. Aby udowodnić, że to wszystko naprawdę działa, w czasie konferencji telefon rzucono o ziemię. Jak się wszyscy zapewne domyślają, sprzęt przetrwał bez najmniejszych problemów.

motodis

Serecem Motoroli Droid Turbo 2 jest okryty złą sławą 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810 2-giej generacji, która ponoć o wiele lepiej radzi sobie z odprowadzaniem ciepła, a przez to oferuje lepszą wydajność i stabilność. Za grafikę odpowiada Adreno 430, dodatkowo 3 GB pamięci RAM oraz do wyboru 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej. Można ją rozszerzyć za pomocą kart pamięci, których maksymalna obsługiwana pojemność wynosi 2 TB. Z tyłu urządzenia znajdziemy aparat główny rozdzielczości 21 MPx z podwójną diodą LED, a z przodu szerokokątny 5MPx z diodą doświetlającą do selfie. Urządzenie trafi do sprzedaży pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop, ale bez wątpienia może liczyć na aktualizację do 6.0 Marshmallow w przeciągu kilku tygodni. Niestety,jak wiadomo wszystkie modele z dopiskiem Droid są na wyłączność amerykańskiej sieci Verizon i próżno będzie ich szukać w Europie pomijając i tak już ograniczoną dostępność nad Wisłą. Pozostaje mieć nadzieję, że pojawiająca się w przeciekach Moto Force będzie dostępna dla szerszego grona użytkowników.

Źródło: androidauthority.com & motorola.com

Wyniki Wielkiego Mobilnego Giveaway’a!

Wcześniejszy wpis

Zagraj w Easter Egg z Androida Marshmallow na swoim urządzeniu

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy