Najgorętsze smartwatche ostatnich tygodni

0

 

Stojąc w obliczu coraz większej popularności i narastającej mody na tzw. Wearables, producenci elektronicznych gadżetów tej kategorii, w skład której wchodzą smartwatche oraz smartbandy, zalewają nas swoimi produktami z każdej niemalże witryny sklepowej. Oferują nam produkty z każdej półki i na każdą kieszeń – od totalnej chińszczyzny za 50zł, przez chińszczyznę z „polską” metką za 100zł do topowych urządzeń za grube tysiące.

Tym razem skupimy się na smartwatchach i to nie byle jakich. Przedstawiamy poniżej listę najgorętszych inteligentnych zegarków ostatnich tygodni, które można już kupić. Jeśli dany model jest dostępny już oficjalnie w Polsce, podajemy ceny w rodzimej walucie. W przypadku konieczności importu z zagranicy, będą to dolary bez kosztów wysyłki i ewentualnych opłat. Zaczniemy od najdroższego w tym zestawieniu modelu, czyli jak wielu się zapewne domyśla, od Apple Watcha.

Apple Watch

Cena: od 1,700zł za Sport | od 2,749zł za Classic | od 47,000 za Edition

Projektanci Apple głowili się z jakiego materiału wykonać kopertę zegarka – aluminium? Stali nierdzewnej? Złota? A do tego wszystkiego lepiej pasek materiałowy, silikonowy , czy też może skórzany? A co z bransoletą? Stwierdzili, że nic nie może się zmarnować i stworzyli Apple Watch w 6 podstawowych wersjach, których możliwości spersonalizowania są wręcz nieograniczone i kończą się jedynie na zasobności portfela klienta. Apple uderzyło w każdą możliwą grupę klienteli, nie licząc tej najmniej zamożnej oczywiście. Co powstało? Świetnie wykonany smartwach oferujący 18 godzin czasu pracy na jednym ładowaniu baterii, nowy wygląd systemu zaprojektowany specjalnie dla jego kompaktowych rozmiarów, nowy silniczek powiadomień dający nam znać o zdarzeniach delikatnym dotykiem czy czujnik tętna. Do tego wbudowana aplikacja pro-zdrowotna i fitness, która śledzi nasz wysiłek, postępy i zmusza do ruchu, jeśli za długo się obijamy. Niestety kompatybilność ograniczona tylko i wyłącznie do telefonów z logiem nadgryzionego jabłka od modelu 5 w górę.

apple

Samsung Gear S2 | S2 Classic

Cena: od 1400 zł

Nowa rodzina smartwatchy Samsunga Gear S2 występuje w dwóch wersjach – w wersji sportowej S2 i bardziej tradycyjnej S2 Classic. I tak, bezel który wyraźnie widać na każdym zdjęciu naprawdę się obraca jak w zegarkach dla płetwonurków i poruszanie go służy do nawigacji w menu. Po prawej stronie koperty znajdują się również dwa przyciski fizyczne – home oraz powrót do wcześniejszego widoku, które sprawiają, że jeszcze łatwiej możemy zarządzać powiadomieniami nie będąc zmuszonymi do korzystania z małego ekranu dotykowego.

Najbardziej interesującą jednak rzeczą w najnowszej odsłonie zegarka od Samsunga jest platforma, o jaką jest oparta. Android Wear został zastąpiony przez Tizen. Samsung twierdzi, że ich system o wiele lepiej i efektywniej radzi sobie z zarządzaniem wiadomościami tekstowymi, kalendarzem, pocztą, wiadomościami i funkcjami fitness. Równie ciekawym faktem jest pełne wsparcie dla Samung Pay, które obiecuje kompatybilność z niemalże wszystkimi terminalami płatniczymi bez konieczności instalowania dodatkowych modułów i aplikacji. Umożliwi to płacenie naszym smartwatchem za zakupy.

Motorola Moto 360 2015

Cena: od 300 dolarów

Ubiegłoroczny król smartwatchy w najnowszej odsłonie. Edycja 2015 Moto 360 w końcu jest dostępna w dwóch rozmiarach: większej 46mm oraz klasycznej 42mm, który występuje w specjalnie spersonalizowanych wersjach dla mężczyzn oraz dla kobiet. Mimo tylko drobnych zmian kosmetycznych to wciąż zdecydowanie najbardziej stylowy inteligentny zegarek dostępny na rynku i niestety tylko jeden z kilku okrągłych. Bardzo ważnym argumentem działającym na korzyść produktu Motoroli jest możliwość pełnej personalizacji dzięki Moto Maker. Moto 360 jest oparty o system Android Wear co daje dostęp do obecnie największego sklepu z aplikacjami.

Huawei Watch

Cena: od 350 dolarów

Pierwszy poważny smartwatch wykonany przez chińskiego producenta oparty o Android Wear. Do tego bardzo dobra jakość wykonania, świetny ekran i wysoka płynność działania. Nie ma się praktycznie do czego przyczepić.

Niestety, w zasadzie można tylko do jednej i raczej najważniejszej dla przeciętnego Kowalskiego – ceny. Za zaczynającą się od 350 dolarów cenę otrzymujemy kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej ze skórzanym paskiem – to już na samym starcie 50 dolarów więcej niż opisaną wyżej Moto 360. Jeśli nie satysfakcjonuje nas wygląd wersji podstawowej możemy wybrać coś z kilku kombinacji wersji premium. W rzeczywistości wybór np. czarnej stali wraz z pasującą czarną, również stalową bransoletą to cena wyższa już o 30%, nie wspominając o wersji z różowego złota za bagatela 800 dolarów.

Asus Zenwatch 2

Cena: od 150 dolarów

Najtańszy w tym zestawieniu Asus Zenfone 2 jest również oparty o Android Wear i oferując multum funkcji nie zrujnuje Twojej kieszeni. To prostokątny zegarek, który przykuwa uwagę za sprawą ładnego designu i potrafi wyglądać stylowo na nadgarstku. Trudno go przegapić, ponieważ występuje w dwóch, dość dużych rozmiarach – 49mm i bardziej tradycyjnej 45 mm. Za solidną jakością wykonania stoją stal nierdzewna i lekko zakrzywione utwardzane szkło. Do wyboru kilka kolorów skórzanych jak i gumowych pasków. Bateria trzyma pełne 24 godzin i idąc w parze ze sportowym duchem monitoruje aktywność fizyczną w ciągu dnia.

Pebble Time Steel | Pebble Time Round

Cena: od 250 dolarów

Pebble to firma, która stała się sławne dzięki swojej akcji promocyjnej jako Kickstarter ze swoim pierwszym i oryginalnym Pebble SmartWatch. Pierwsza wersja urzekła użytkowników dużą żywotnością baterii oraz wodoodpornością za naprawdę korzystną cenę. W tym roku firma podniosła zarówno sobie jak i konkurencji poprzeczkę i oferuje bardziej wyrafinowaną wersję Pebble – kwadratową oraz okrągło z przeprojektowanym interfejsem zaskakującym zaawansowanymi i ładnymi animacjami oraz efektami przejścia. Najnowszy Pebble osiąga 2 dni pracy na jednej baterii i co najważniejsze jest kompatybilny zarówno z iPhoneami oraz smartfonami z systemem Android.

Źródło: gsmarena.com & własne