0

Chiński gigant telekomunikacyjny w chwili obecnej posiada w swoim portfolio jednego z najgorętszych urządzeń ostatnich miesięcy. Mowa oczywiście o stworzonym we współpracy z Google modelu Huawei Nexus 6P. Jest on szczególnie ważny dla amerykańskiego rynku, gdzie chińscy producenci nie radzą sobie tak dobrze i muszą konkurować przede wszystkim z Apple, Samsungiem czy Motorolą.

Huawei jako obecnie trzeci największy producent smartfonów na świecie nie spoczywa na laurach i planuje pójść za ciosem. Silnym uderzeniem, które ma wstrząsnąć konkurencją i mobilnym rynkiem jest nadchodzący wielkimi krokami model Mate 8. Wszystkie informacje spływające dzisiaj z Chin mówią, że w dobrze wszystkim znanej fabryce Foxconn rusza właśnie produkcja najnowszego dzieła Huaweia, które zostanie oficjalnie zaprezentowane światu na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku.

mate2

Nie przedłużając zbędnie, przejdźmy do części która wszystkich najbardziej interesuje: specyfikacji. Dość duży, bo 6-calowy ekran wyświetla obraz w rozdzielczości QHD 2650 x 1440 pikseli. Sercem urządzenia został autorski produkt Huawei – procesor Kirin 950 wykonany w procesie technologicznym 16nm FinFET i architekturze big.LITTLE. Ta 8-rdzeniowa jednostka wyposażona jest w 4 rdzenie Cortex A53 2 GHz oraz 4 rdzenie Cortex A72 z zegarem ustawionym na taktowanie na poziomie 2.4 GHz. Według obliczeń jego wydajność ma pozostawiać daleko w tyle dzieło Samsunga, t.j. Exynosa 7420, który znajduje się we wszystkich topowych urządzeniach koreańskiego konkurenta. Za grafikę odpowiadać będzie najnowsza odsłona Mali T-880 a całość ma wspierać odpowiednio 3 i 4 GB pamięci RAM. Dodatkowo znajdziemy porządny procesor dźwięku Tensilica Hi-Fi 4 DSP, moduł LTE klasy 10, superszybki czytnik linii papilarnych. Użytkownik będzie mógł wybrać pomiędzy 32GB a 64GB pamięci wbudowanej. Za zdjęcia i kręcenie filmów odpowiada aparat główny z matrycą rozdzielczości 21Mpx oraz przed aparat 8 Mpx. Wszystko to zostało zamknięte w aluminiowej obudowie. Póki co brak informacji o wersji systemu Android z jaką sprzęt trafi do sprzedaży, ale wiem, że tradycyjnie będzie wyposażony w nakładkę EMUI 4 o ile Huawei nie zdąży jej odświeżyć.

mate1

Jak wspomniałem wyżej, urządzenie zostanie zaprezentowane oraz trafi do sprzedaży w przeciągu kolejnego miesiąca. Specyfikacja smartfona prezentuje się nad wyraz ciekawie i mocno. Niestety przyjdzie sporo za to zapłacić. Ceny mają zaczynać się od 520 dolarów za wersję z 3GB RAM, a kończyć na 610 dolarach za wersję z 4GB pamięci RAM na pokładzie.

Źródło: gsmarena.com & phonearena.com

Zmiany, zmiany, zmiany

Wcześniejszy wpis

Konkurs „STOP mobilnemu piractwu” – wygraj smartfon [przedłużony]

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy