Aplikacje dzięki którym zarobisz, part III

Pora przyjrzeć się kolejnej porcji aplikacji, które pozwolą nam na zarobienie drobnej sumy pieniędzy. Tak jak i w poprzednich artykułach, i tym razem będą to specjalnie wybrane 3 bezpłatne programy znacząco różniące się od siebie, które może pobrać każdy z Google Play. Pierwszy raz będziemy mieli okazje sprawdzić innowacyjne rozwiązania zaproponowane przez polskich programistów.

Flayers jest polską aplikacja, dzięki której zarobisz na oglądaniu reklam. Zasada działania jest bardzo prosta: po instalacji, rejestracji i wypełnieniu ankiety osobowej mamy możliwość oglądania reklam na ekranie swojego smartfona w ramach 4 bloków reklamowych dostępnych każdego dnia (od północy do 6 rano, od 6 do południa, od 12 do 18 i od 18 do 24). To, co odróżnia ten program od morza innych jest fakt, że przejmuje kontrole nad naszą tapetą i to z nią podstawiane są treści reklamowe. Za każdy wyświetlony blok zarabiamy 13 groszy, dodatkowo mamy możliwość wypełniania ankiet, za które otrzymamy od 13 groszy do 2,50zł. Maksymalnie miesięcznie możemy zarobić 20zł i wypłacić pieniądze na nasz rachunek lub przekazać na dowolnie wybraną akcję charytatywną. Dodatkowo przewidziano system poleceń dzięki czemu możemy otrzymać 5% kwoty wypracowanej przez poleconą przez nas osobę. Dotychczas zaobserwować można było kampanie reklamowe takich marek jak MasterCard, Electronic Arts czy Payback.

Falyers

Lepsza oferta, znana na świecie jako MoneySaveAPP, pozwala obniżyć nasze rachunki – wystarczy zrobić zdjęcia naszym rachunkom i załadować je do aplikacji, która podda je dogłębnej analizie i porówna je z dostępnymi na rynku danymi oraz wyśle na wirtualną giełdę. Na koniec otrzymamy dokładną i najtańszą dostępną ofertę. Aplikacja pomaga obniżyć opłaty za energię elektryczną, Internet, telefon a także kredyt czy ubezpieczenie. Oprócz oczywistej korzyści płynącej z wyboru tańszej oferty, najwięcej możemy zarobić na pomaganiu znajomym – po przeanalizowaniu ich rachunków, w przypadku podpisania przez któregoś z nich umowy z innym dostawcą usług, przysługuje nam prowizja, minimum 30zł, a w niektórych przypadkach nawet 600zł. Producent chwali się, że można zaoszczędzić nawet 1500zł rocznie. Wszystko zależy od liczby zaangażowanych osób.

Lepsza oferta

Pact, wcześniej znana jako Gym Pact, może zainteresować wszystkich fanów aktywnego trybu życia i aktywności fizycznej. Ta aplikacja jest totalnie inna od reszty omawianych, gdyż pozwala nie tylko zarobić, ale można także stracić. Główną ideą jest motywacja – sami stawiamy sobie różnorodne cele, które musimy wykonać na przestrzeni danego tygodnia, np. zobowiązujemy się do przebiegnięcia czy pokonania na rolkach łącznie 20km (min. 30min dziennie ze średnią prędkością 3.5km/h), spalić określoną liczbę kalorii (ćwiczymy z telefonem na ręce, który będzie je liczył), czy jedzenia zdrowych posiłków zawierających 5 warzyw, co ocenią inni użytkownicy aplikacji. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymujemy ok. 40-50 centów, a można postawić ich przed sobą kilka w danym tygodniu. Na początku wspomniałem, że można też coś stracić i jest to prawdą – wybierając nasz cel musimy wybrać sobie też karę za jego niewykonanie, minimum 5 a maksymalnie 50 dolarów, które zostaną ściągnięte z konta na PayPal i trafią do puli dla osób, które się wywiążą ze swojego zobowiązania. Na chwilę obecną w Polsce jest już 10,672 zarejestrowanych użytkowników.

Pact

More Stories
Etui dla iPhone’a – Slice 3