0

Przygodę z serialami zacząłem krótko po tym jak kupiłem tablet. Pierwszym serialem (i najlepszy według mnie) był bardzo popularny Breaking Bad. I jak skończyłem tę pięciosezonową przygodę szukałem czegoś innego. Aktualnie codziennie jest premiera jakiejś oglądanej przeze mnie serii. Oglądam je głównie na tablecie, (czasem na notebooku, i bardzo rzadko na telefonie). Oczywiście potrzebuję zestawu aplikacji, które mi w tym pomagają.

MX PLAYER

MX Player APK v1.7.40

Dla mnie najlepszy odtwarzacz wideo na androida. Ładny, funkcjonalny i intuicyjny. Spokojnie odtworzymy kilka plików z napisami równocześnie, czy rozszerzenie .mkv. Korzystam z niego od trzech lat. Jedyny minus to to, że gdy ma się bardzo szybko aktualizacje systemowe, to ta aplikacja, może nie być jeszcze zoptymalizowana. Za kilka złotych możemy usunąć reklamy z aplikacji.

Pobierz MX Player ze sklepu Play!

NAPIDROID

napidroid-f2a27b-h900

Aplikacja twórców sławnego programu na komputery – NapiProjekt. Napisy pojawią się tam bardzo szybko, a sama aplikacja jest dziecinnie prosta w obsłudze. Za kilka złotych możemy usunąć reklamy, oraz wesprzeć twórców.

Pobierz NapiDroid ze sklepu Play!

SeriesGuide

Aplikacja, która jest wtyczką do znanego serwisu trakt.tv. Znajdziemy tam seriale, informacje o nich o raz daty premier. Możemy sobie zaznaczać odcinki, które już obejrzeliśmy, dzięki czemu łatwo nadrabiać zaległości. Znajduje się tam wiele rodzimych produkcji np. Czas Honoru. Co dziwne, nie znalazłem bardzo popularnego włoskiego serialu – Gomorra. Kiedy przestudiujemy aplikację, zauważymy jeszcze zakładkę ‘statystyki’. Dane, które tam znajdziemy są bardzo ciekawe. Ilość czasu, którą poświęciliśmy serialom, czy liczba odcinków razem obejrzanych.  Za 8 zł możemy odblokować dodatkowe funkcje np. powiadomienia o premierze.

Pobierz SeriesGuide ze sklepu Play!

Filmweb

filmweb

Portal filmweb.pl jest chyba każdemu znany. Aplikacja Filmweb zawiera dokładnie te same informacje, co znajdziemy na stronie www. W szybki sposób przyswoimy podstawowe dane o wybranej serii, sprawdzimy aktorów, czy przeczytamy recenzję.

Pobierz FilmWeb ze sklepu Play!

Są to zaledwie cztery aplikacje. A bardzo pomocne w rozwijaniu tego hobby. Polecam je każdemu.

<!-

Kindle Paperwhite 3 – czytnik idealny?

Wcześniejszy wpis

Kupujemy elektronikę z Chin – gwarancja, cło, podatki

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać