2

Microsoft nie ustaje w swoich próbach wyrwania dla siebie większego kawałka mobilnego tortu. Po premiach serii flagowych modeli Lumia oraz podążając za ostatnią modą na wearables Microsoft Band, przyszedł czas na tablet stworzony według wizji twórcy Windowsa.

Firma od lat stara się opracować tablet idealny, który byłby w stanie zastąpić laptopy. Czy im się to udało? Najnowsze dziecko jest bardzo podobne do starszej generacji Surface Pro 3 wzbogacone kilkoma ulepszeniami. Ekran urósł z 12 do 12.3 cala, a urządzenie samo w sobie ma takie same rozmiary. Trudno oczekiwać wymiecenia z rynku laptopów i ultrabooków przez takiego mikrusa.  Wyświetla obraz w rozdzielczości 2,736 x 1,824 oferując zagęszczenie pixeli na poziomie 267 na cal. Pod względem technicznym, będzie sporo wersji do wyboru w zależności od mocy i możliwości jakie nas interesują – zaczynając od procesora Intel Core M3, przez i5 aż do i7. Pamięci RAM może wzrosnąć z 4GB w wersjach podstawowych, przez 8GB do 16GB w najmocniejszych. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, producent oferuje dyski od 128GB aż to 1TB SSD.

pro4

Przez całą konferencję nie zabrakło odniesień do osiągnięć konkurencji i tak Microsoft zapewnia, że Surface Pro 4 jest do 50% wydajniejszy od MacBook’a Air i wytrzymuję na baterii do 9 godzin, co jest wynikiem lepszym od 20% od konkurencji. Dodatkowo w nasze ręce oddano najnowszą wersję klawiatury, która ma być “najwygodniejsza w historii”, w którą dodatkowo zaimplementowano czytnik linii papilarnych. Największą pokusą, której Microsoft nie mógł się oprzeć było wsadzenia ołówka… w oko Apple. W odpowiedzi na Pencil firmy z Cupertino, ujrzeliśmy windowsowską wersję rysika, który wyposażono w cyfrową gumkę i baterię zapewniającą rok pracy na jednym ładowaniu. A teraz najważniejsze: będzie dodawany do Pro 4 w zestawie gratis, a nie jest w przypadku Pencila za 99 dolarów.

pro4px

Jako, że Surface Pro 4 pojawił się na polskiej stronie Microsoft, należy z całą stanowczością przypuszczać, że ujrzymy ten model wkrótce w Polsce. Razem z nim ma przybyć także starsza wersja, Surface Pro 3.  Najnowsza odsłona tabletu idealnego wg Microsoftu kosztować będzie nad Wisłą od 4,319 zł, co jest kwotą dość wysoką. Mimo wszystko z całą pewnością znajdzie u nas swoich nabywców – pozostało już tylko czekać.

Źróło: techradar.com/microsoft.com

Stało się. Microsoft zaprezentował telefony absolutne

Wcześniejszy wpis

Kupujemy elektronikę z Chin – krok po kroku

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy