0

Rosyjko-włoska firma zajmująca się na co dzień tworzeniem i sprzedawaniem luksusowych wersji popularnych smarfonów zaprezentowała kolejną odsłonę Putinphona. Tak, tak – kolejną. Owszem – Putinphone.

Wszystkie te osobliwe urządzenia tworzone są na bazie telefonów dostarczonych przez firmę Apple, a więc chodzi rzecz jasna o iPhony. Pierwsze wersje oparte o model oznaczony numerem 5 zostały przyjęte przez rosyjski rynek nad wyraz dobrze, dlatego też tylko kwestią czasu było, aż w sprzedaży pojawiły się kolejne edycje. Nie tak dawno temu byliśmy świadkami premiery iPhone 6S i oto mamy do czynienia z najnowszym Putinsmartfonem. Pod względem technologicznym i specyfikacji nie uświadczymy kompletnie żadnych różnic pomiędzy oryginałem, a podrasowaną wersją. Wszystko sprowadza się do walorów zewnętrznych i kwestii estetyki, a ściśle tej w wydaniu rosyjskim, a więc pełnej przepychu i wszystkiego na pokaz.

putinek2

Obudowa wykonana została z faktorowanego, matowego tytanu. Czytając na stronie producenta, taki materiał idealnie utożsamia się z “niezwyciężonym i silnym charakterem oraz niezłomną wolą właściwą dla osoby, która nigdy się nie poddaje”. Jakby tego było mało, na tylnej obudowie znajdziemy inkrustowaną złotem podobiznę samego Putina jak również kilka linijek rosyjskiego hymnu oraz prezydencki herb. Oficjalnie ten nietypowy model jest sprzedawany pod nazwą Caviar Ti Gold Supremo Putin “Anniversario Edizione 63” i został przygotowany specjalnie dla uczczenia urodzin miłościwie panującego władcy Rosji. Liczba 63 w nazwie nie jest przypadkowa i oznacza, że telefon zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 63 egzemplarzy. Cena jest iście królewska i zaczyna się od 199,000 rubli, czyli ok. 2,850 euro za model z 64 GB pamięci wewnętrznej. Za wersje z 128 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 209,000 rubli, czyli już 3,000 euro. Istnieje również możliwość zamówienia wersji wykończonych bardziej szlachetnymi materiałami na specjalnie życzenie za specjalną, nieujawnioną przez producenta cenę.

putinek4

Jeśli uważacie, że taki pomysł na ozdobę smartfona to już przesada, poniżej w ramach ciekawostki prezentujemy wcześniejszą wersję – Putinphona 2 stworzonego na bazie iPhone 6. Wyprodukowano 499 sztuk w cenie 3,000 euro. Wszystkie sprzedały się w jeden dzień.

putinek3

Źródło: gsmarena.com

Kupujemy elektronikę z Chin – krok po kroku

Wcześniejszy wpis

Modularny smartwatch coraz bliżej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły