0

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że nowe telefony powinny być lepsze od swoich poprzedników. W sumie to oczywistość dla każdego przedmiotu. Szczególnie w świecie nowych technologii nie chcemy się cofać. Dlaczego zatem nowe Nexusy wykastrowano względem poprzednich Nexusów 5 i 6 z ładowania bezprzewodowego?

Hiroshi Lockheimer przewodniczący inżynierów ds. Androida, Chromecasta i Chrome OS w Google odpowiada, że ze względu na łatwość podłączenia, szybkie ładowanie oraz optymalizację grubości telefonu zdecydowano się na implementację USB typu C i rezygnację z ładowania bezprzewodowego QI. Moduł ładowania indukcyjnego w telefonie sprawiłby, że nowe Nexusy byłyby grubsze.

Myślę, że nie ja jeden wolałbym grubszy telefon w ręce, który pozwala się pewniej chwycić, niż trzymać kolejny przesadnie odchudzony telefon jak np. iPhone 6S Plus i obawiać się jego upuszczenia. Myślę, że ładowanie bezprzewodowe jest warte dodatkowych milimetrów w telefonie i nie przeszkadzałoby mi nawet dłuższe ładowanie tym sposobem. Kiedy nawet sklepy meblowe (np. IKEA) widzą w tej technologii przyszłość, a nie widzi jej główny inżynier Google, to najpewniej mamy do czynienia ze skokiem na kasę przez zwiększanie marży na telefonie.

Źródło: http://www.gsmarena.com/

Aplikacje dzięki którym zarobisz, part II

Wcześniejszy wpis

Już wiemy, które z urządzeń Sony otrzymają aktualizację do Androida 6.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy