0

Zamiast na szklanym ekranie ulubione programy i seriale coraz częściej oglądamy w przeglądarkach na laptopach i tabletach lub za pomocą aplikacji na smartfonach. Dzięki elastyczności i pomysłowości operatorów możemy dziś zabrać telewizję wszędzie.

Nasze oczy cały czas śledzą ekran komputera lub wyświetlacz smartfona – nawet gdy odpoczywamy, to najchętniej podczas oglądania programów rozrywkowych lub seriali. Trudno się dziwić, skoro poziom i jednych, i drugich jest coraz wyższy. Badanie oglądalności telewizji przez Nielsen Audience Measurement wykazało, że w 2014 roku Polacy poświęcali na programy telewizyjne 4 godziny i 20 minut dziennie, podczas gdy w 2013 roku było to o 13 minut mniej. Zgodnie z uzyskanymi danymi ustalono, że w wielu polskich domach rezygnuje się z posiadania odbiornika telewizyjnego. Stary dobry telewizor zastępujemy komputerem stacjonarnym, laptopem, tabletem, smartfonem lub konsolą.
 
Smartfon i kablówka

W telewizji mobilnej zazwyczaj mamy pakiet podstawowy kanałów i możliwość dokupienia interesujących nas treści. Im więcej zdecydujemy się wydać, tym większy wachlarz możliwości. Oglądasz, co chcesz i kiedy chcesz. Z telewizji kablowej korzysta w Polsce około 5 milionów ludzi. Liczba dostawców wciąż rośnie i przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy kablówka Poznań pojawi się mnóstwo wyników, np. operator telekomunikacyjny Inea. Podstawowym kryterium przy wyborze dostawcy jest zazwyczaj cena. Warto najpierw porównać oferty i pakiety, a dopiero później zdecydować się na którąś z ofert.

Telewizja mobilna

Ulubiony serial czy mecz reprezentacji Polski to dobre powody, by włączyć telewizor. Ale jeśli na co dzień nie jesteś telemaniakiem, warto rozważyć zakup telewizji mobilnej od operatora sieci telefonii komórkowej. Dzięki niemu będziesz mieć dostęp do ulubionych programów na smartfonie lub tablecie tylko wtedy, gdy w telewizji pojawi się coś ciekawego.

Płacisz i masz

W telewizji mobilnej zazwyczaj mamy pakiet podstawowy kanałów i możliwość dokupienia interesujących nas treści. Im więcej zdecydujesz się wydać, tym większy wachlarz możliwości. Usługa VOD (Video On Demand) jest bardzo rozpowszechniona i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Gdzie chcesz i kiedy chcesz

Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez stałego dostępu do szybkiego internetu. Jest przydatny w hotelu czyrestauracji ze smacznym jedzeniem. Internet to także dostęp do serwisów społecznościowych, komunikatorów i najnowszych wiadomości. Urlop to świetny czas, żeby nadrobić zaległości filmowe i serialowe. Zabierając ze sobą kilka urządzeń mobilnych z pakietem telewizji mobilnej – to z pewnością się uda.

Czasy, gdy ten, kto dzierżył pilota od telewizora, miał władzę, minęły. Teraz każdy może w spokoju obejrzeć najnowszy odcinek ulubionego programu rozrywkowego lub serialu, wybierając między smartfonem, tabletem, laptopem, a nawet konsolą.

Mobilne okazje 02.10.2015

Wcześniejszy wpis

Jaki smartfon wybrać do 500 zł?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy