0

Już na samym wstępie czujemy się w obowiązku poinformować, że wspomniane w tym artykule dwa nowe modele Sharpa na 99.9% nigdy nie opuszczą Japonii. Jak wielkie jest to rozczarowanie przekonacie się sami spoglądając na ich design i perfekcję w minimalizacji ramek wokół wyświetlacza.

Do sprzedaży na wyłączność w sieci DoCoMo właśnie trafiły dwa nowe modele Sharpa Aquos: Compact SH-02H oraz Zeta SH-01H. To co odróżnia je od reszty dostępnych na rynku telefonów to wygląd przedniego panela, gdzie w końcu główną rolę gra wyświetlacz bez straszących z każdej strony ramek. Jedyna rzucająca się w oczy jest dolna belka, gdzie ukryto czujniki i frontowy aparat. Ogólnie design obu słuchawek czerpie garściami z osiągnięć serii Z Sony, przypomina ją zwłaszcza tylna strona, ale to co Japończycy zrobili z przodu to prawdziwy majstersztyk.

Przyprzyjmy się każdemu modelowi z osobna:

compact1

  • Compact SH-02H to mniejszy z tego osobliwego rodzeństwa, bo wyposażony w ekran wielkości 4.7 cala rozdzielczości 1080p. wykonany w technologii IGZO LCD o podwójnej częstotliwości odświeżania obrazu, tj. 120Hz.  W środku znajdziemy Snapdragona 808, 3GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej wraz ze slotem kart pamięci. Główny aparat z sensorem dostarczonym przez Sony ma rozdzielczość 13.1 Mpx i jasność f 1.9, a przedni 5MPx. Producent dodatkowo dorzucił wodoodporność. Nad wszystkim czuwa Android w wersji 5.1 Lollipop.

  • Zeta SH-01H oferuję większy, 5.3 calowy ekran wykonany w tej samej technologii co Compact. Wewnątrz znajdziemy te same podzespoły i funkcje oprócz przedniej 8Mpx kamerki, 32GB pamięci wewnętrznej oraz baterii, która delikatnie urosła z 2,810mAh do 3,100mAh. Dodatkowo na tylnym panelu umiejscowiono czytnik linii papilarnych.

Sharp nie zapomniał o młodszych użytkownikach i stworzył specjalną odmianę wersji compact oznaczoną jako DM-01H z disneyowskim motywem na obudowie.

disney

Źródło: gsmarena.com

Jaki smartfon wybrać do 500 zł?

Wcześniejszy wpis

Jaki smartfon wybrać do 1000 zł?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy