0

Przy okazji najnowszej konferencji koreańskiego producenta sporo mówiło się o potencjalnej premierze ulepszonej wersji modelu G4, która miała zadebiutować z dopiskiem Pro w nazwie o czym niedawno donosiliśmy. Dziś wszystko stało się jasne i światło dzienne ujrzał również przewijający się gdzieś w tle smartfon nazwany V10.

Jest to kolejny w tym roku flagowy model LG po zaprezentowanych wcześniej Flex 2 oraz G4. Wydawałoby się, że niczym się już nie da zaskoczyć, a jednak to się udało dzięki skorzystaniu z  dwóch wyświetlaczy, trzech aparatów i zastosowaniu stali nierdzewnej 316L zamiast plastiku do wykończenia obudowy (z tego samego stopu produkuje się koperty renomowanych zegarków). Do wyboru mamy 5 wariantów kolorystycznych zdejmowanej tylnej klapki: Space Black, Luxe White, Modern Beige, Ocean Blue, and Opal Blue.

Jak wspomniałem wyżej, V10 wyposażono w dwa ekrany – główny IPS 5.7 cala rozdzielczości QHD oraz drugi położony wyżej 2.1 cala rozdzielczości 1040 x 160 pixeli. Dodatkowy ekran służy do powiadomień, skrótów, ważnych kontaktów i małych aplikacji. Coś na kształt funkcjonalności wygiętej powierzchni ekranu w konkurencyjnych Galaktykach Samsunga w wersji Edge. Oba ekrany chronione są podwójną warstwa Gorilla Glass 4,

Kolejna wyjątkowa cecha – 3 aparaty. Główny to dobrze nam znany z G4 sensor z matrycą 16Mpx oraz światłem f 1,8 oferujący te same funkcje rozszerzone o rozbudowany tryb manualny także do nagrywania filmów. Z przodu odnajdziemy dwa aparaty po 5MPx każdy oferujące bardzo szeroki kąt widzenia co z pewnością ucieszy wszystkich maniaków selfie. Między ekranami, a tylną obudową odnajdziemy Qualcomm Snapdragona 808, 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej, którą łatwo rozszerzymy kartami microSD. Ponadto, telefon wyposażono w baterię o pojemności 3,000 mAh, funkcję szybkiego ładowania Qucik Charge 2.0, czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania (standardowo w LG na tylnej obudowie wraz z przyciskami głośności), Bluetooth 4.1, moduł LTE.

Początkowo najnowsze dziecko Koreańczyków trafi do sprzedaży na terenie USA, Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Nie wiadomo jeszcze kiedy trafi do Europy, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej, gdyż stanowi świetną alternatywę dla innych flagowców. O ile szansy V10 na zawojowanie Europy na zabije cena jak ma to miejsce w przypadku najnowszych urządzeń Nexus.

Źródło: gsmarena.com

Need for Speed No Limits – pierwsze wrażenia

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 02.10.2015

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy