1

Po wczorajszej konferencji Google i oficjalnej prezentacji nowych urządzeń serii Nexus – LG 5X oraz Huawei 6P, wiele osób z pewnością zaczęło ostrzyć sobie na nie zęby i już szykowało w swoich kieszeniach portfele. O ile nie mieszkacie w USA, będziecie zmuszeni sięgnąć do nich naprawdę głęboko i wysupłać znacznie więcej niż się ktokolwiek spodziewał.

nexus px

Amerykańskie ceny przedstawione na powyższej grafice sprawiają wrażenie całkiem przystępnych i rozsądnych jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikacje w porównanym do innych, zbliżonych parametrami słuchawek dostępnych na rynku. Nawet biorąc pod uwagę wszystkie nałożone podatki jak cło, VAT, koszta transportu, jesteśmy w głębokim szoku widząc ceny podane w europejskiej dystrybucji. Na oficjalnej witrynie Google Store w Finlandii możemy zobaczyć, że ceny Nexusa 5X zaczynają się od 479 euro, a 6P od 649 (!) euro. Kto tak wycenił te urządzenia? Tego nie wiedzą najstarsi górale.

nexus pxs

Sprawdźmy jak sprawa wygląda w Wielkiej Brytanii. Czy jest taniej? Niestety absolutnie nie. Mniejszą i najtańszą wersję od LG kupimy za bagatela 340 funtów , a większą od Huawei’a za 470 funtów (dla przypomnienia obecnie 1 funt to 1.51 dolara).

W związku z całkowicie niezrozumiałym różnicami w cenie, których powodów nijak nie potrafimy zrozumieć, wielu potencjalnych klientów zapewne zmieni zdanie i łaskawszym okiem spojrzy na inne modele dostępne na rynku takie jak LG G4, Samsung Galaxy S6, Xperia Z5 lub bardziej egzotyczne One Plus Two,  Meizu Pro 5 czy też Xiaomi Mi Note Pro.

 

Źródło: gsmarena.com

Xiaomi Mi4C w przedsprzedaży

Wcześniejszy wpis

inkBOOK z Legimi w jednym domu stali…

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy