0

Googlowska konferencja w San Francisco to nie tylko najnowsza odsłona systemu Android w wersji 6.0 Marshmallow, to nie tylko dwa najnowsze smartfony stworzone we współpracy z LG oraz Huawei, o których wielokrotnie pisaliśmy już wcześniej, ale to również flagowy tablet. Gigant z Mountain View zaprezentował swoje najnowsze dzieło – Pixel C.

Tym razem Google zdecydowało nie zapraszać nikogo do wspólnej pracy i stworzyło tablet samodzielnie od początku do końca. Czy udanie? O tym przekonamy się, gdy sprzęt trafi do pierwszych nabywców, którzy podzielą się swoimi przemyśleniami. Jak sugeruje nazwa, nad opracowaniem i rozwojem pieczę trzymał ten sam zespół stojący za laptopem Chromebook Pixel, co pozwala być dobrej myśli.

1

Wewnątrz urządzenia znajdziemy 4-rdzeniowy procesor Nvidia Tegra X1 z grafiką Maxwell wspierany przez 3GB pamięci RAM. Do rąk użytkownika oddany zostanie 10.2 calowy ekran rozdzielczości 2560 x 1800 o zagęszczeniu na poziomie 308 pixeli na cal. Producent chwali się jego wyjątkową jasnością sięgająco 500 nitów. Jak wszystkie najnowsze sprzęty z Androidem na pokładzie, tu również spotkamy USB typu C. Jako, że Google stawia na wielozadaniowość i wygodę pracy, do dyspozycji smukła klawiaturę, którą można doczepić do tabletu. Całość można złożyć, by po jednym ruchu ręki trzymać w dłoni małego laptopa. Jak udowodniono, całość jest solidna i nie ma co się obawiać przypadkowego odpadnięcia akcesorium i tym samym uszkodzenia sprzętu.

2

Do wyboru mamy 32 lub 64GB pamięci wewnętrznej, niestety nierozszerzalnej. Ta pierwsza wersja ma kosztować 499 dolarów, a druga aż 649. Niestety, wspomniana wyżej klawiatura stanowi osobny dodatek wyceniony na 149 dolarów.

Źródło: gsmarena.com

Nexus 5X oraz 6P oficjalnie zaprezentowane!

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi4C w przedsprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy