0

Polska jest krajem stosunkowo bogatym, ale nie tak jak Niemcy czy Wielka Brytania. A jednak ceny smartfonów są u nas jedne z najwyższych na starym kontynencie, co jest bardzo nie zrozumiałe. Więc jak to jest z Iphone?

Warszawiak potrzebuje na to nie całe 142 godziny pracy. Maksymalna ilość godzin w  dniu pracy to 8  więc jest to ok. 18 dni.  I może się to wydawać nie wiele jednak nie uwzględniono w tym wydatków na jedzenie, czynsze i itp. (cała wypłata= Iphone). Na tle Kijowa jest to bardzo nie wiele. Mieszkaniec stolicy Ukrainy potrzebuje aż… UWAGA….  627 godzin pracy!!  Daje to 78 dni pracy po 8 godzin.Jednak na tle takich krajów jak Wielka Brytania czy Francja tak kolorowo nie jest. Tamci ludzie potrzebuja ok. 42 godzin, co daje ponad 5 dni pracy po 8 godzin.
Bardzo dobrze wypadła Szwajcaria z ilością godzin ok. 21, co daje 2,5 dnia pracy.

working-time-no-zoom

Spodziewałem się wyniku nieco słabszego, jednak się okazał w miarę OK. Aczkolwiek, te badania pokazują w sposób bardzo praktyczny różnicę zarobków Polski i reszty Europy Zachodniej.  Najbliższy wynik do Polski uzyskała Moskwa z wynikiem 158 godzin, oraz Rio de Janeiro (140h) co wskazuje na mniej, więcej podobny poziom życia.

 

źródło: www.phonearena.com & www.ubs.com

Aplikacje, dzięki którym zarobisz

Wcześniejszy wpis

Microsoft Lumia 950XL, 950 oraz 550 bez tajemnic!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły