0

Jak wszyscy wiedzą dzisiejsze smartfony to już nie tylko narzędzie służące do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, to już nie tylko kalkulator, budzik i kalendarz – to pełnowartościowe centrum multimedialne, z którym mało kto się rozstaje. Skoro mamy je cały czas przy sobie, to czemu nie wykorzystać go do czegoś więcej niż smsy i śledzenia życia znajomych na FB? Sprawdź jak możesz zarobić dzięki swojemu telefonowi dobrze się przy tym bawiąc!

W pierwszej części dowiesz się jak zarobić na wyjście do kina czy dobre piwo…robiąc zdjęcia. W ostatnim czasie możemy zaobserwować wysyp tego typu aplikacji w Google Play. My przyjrzymy się kilku sprawdzonym z nich:

Foap to jedna z najbardziej popularnym aplikacji tego typu, o której głośno było nawet w amerykańskiej telewizji. Jej zasada działania jest bardzo prosta –zrób zdjęcie czegokolwiek, gdziekolwiek. Następnie podziel się nim i załaduj je poprzez apkę na stronę, która jednocześnie jest wielką, wirtualną giełdą fotografii, gdzie zostanie oceniona pod kątem jakości oraz tematyki i na koniec wyceniona. Ceną wyjściową jest 10 dolarów i zdjęcie można sprzedawać wielokrotnie każdemu zainteresowanemu, z czego autor zgarnia jedną połowę, a właściciele strony drugą. Bardzo często z aplikacji korzystają globalne koncerny i tak np. Mastercard zapłacił 500 dolarów za zdjęcie dziecka bawiącego się w śniegu w przydomowym ogródku, Puma 2,000 dolarów za chłopca tulącego buty do piłki nożnej. Portal odwiedzają także m.in. Sony, Heineken, Garnier czy Volvo.

foap2

space

Snapwire działa podobnie do Foap, ale stawia przed użytkownikiem konkretne wyzwania i jest o wiele bardziej zaawansowana. W jej przypadku mamy za zadanie zrobić zdjęcie w ramach ściśle określonego temu i wytycznych, niektóre firmy dają nawet zdjęcie poglądowe dla inspiracji. Są one też bardziej szczegółowo filtrowane i oceniane, zanim będą mogły zostać udostępnione. Aby móc zarabiać, najpierw trzeba wykazać się aktywnością i zaangażowaniem, gdyż dostaję się punkty za polubienia innych zdjęć, udział i zwycięstwa w konkursach, dzięki czemu budujemy swoją reputację i portfolio. Dopiero doświadczony użytkownik dostaje dostęp do grupy, która może zarabiać na swej twórczości, co więcej, można zostać zaproszonym do zamkniętych dla innych wyzwań, które są też odpowiednio lepiej płatne, bo oferują od 25 dolarów.

snapwire2

space

Scoopshot to aplikacja równie popularna jak wyżej wymienione z jedną różnica – tutaj możemy samemu wyceniać swoje zdjęcia. Po zrobieniu i załadowaniu do serwisu musimy przyporządkować odpowiednią kategorię, szczegółowo oznaczyć miejsce, krótko je opisać i ustalić cenę. Z galerii zdjęć często korzystają media, głównie gazety i dzienniki, które doceniają fakt, że możesz zostać świadkiem zdarzenia i chwili (np. flash mob, wypadek), której żadnej z ich reporterów nie będzie w stanie uwiecznić. Obecnie użytkownicy zarobili już ok. 300 tysięcy dolarów, a firma pobiera 30% prowizję od każdej sprzedanej fotografii.

scoopshot2

Mobilne okazje 25.09.2015

Wcześniejszy wpis

Jak długo trzeba pracować aby zakupić Iphone 6?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać