LG Class oficjalnie!

Dzisiaj w czasie swej konferencji zorganizowanej w Korei Południowej, firma LG oficjalnie zaprezentowała światu swój nowy model smartfona. Model być może przełomowy w najnowszej historii firmy, gdyż wykonany z metalu o czym donosiliśmy już wcześniej.

Według wszelkich przecieków, spodziewano się, że będzie to phablet ze średniej półki zarówno sprzętowej jak i cenowej. Dziś wszystko stało się już jasne i model Class oferuje 5 calowy ekran IPS o rozdzielczości 720p. Obudowa telefonu typu unibody została wykonana z aluminium i jest nierozbieralna. Charakterystycznie dla tego producenta, przyciski fizyczne pozostały na tylnej obudowie. Spodziewano się, że Class będzie mocną odpowiedzią na smartfony z linii A Samsunga, ale pod kątem specyfikacji technicznej celuje nie wyżęj niż w A3. Dlaczego? Całość napędzę procesor Qualcomm Snapdragon 410 (quad-core Cortex A53 o taktowaniu 1.2 GHz), 2 GS pamięci RAM i pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Dodatkowo 16GB wbudowanej pamięci z możliwością rozbudowy aż do 2TB, aparat tylni o rozdzielczości 13MPx wspomagany diodą LED, przedni aparat do selfie 8MPx, moduł 4G LTE, Bluetooth 4.1, NFC oraz bateria o pojemności 2,050 mAh. Wracając na chwilę do ekranu, warto wspomnieć, że jest lekko wygięty jak to ma miejsce w G3. Na chwilę obecną przewidziano 3 wersje kolorystyczne: złotą, srebrną oraz czarną.

LG Class3

Class wyceniono na 400,000 KRW, czyli około 320 USD. LG jeszcze nie potwierdziło, czy ten model będzie dostępny poza azjatyckim rynkiem. Uważacie, że powyższy model jest krokiem naprzód koreańskiego producenta, czy to raczej stylistyczny niewypał?

Źródło: gsmarena.com

More Stories
PocketBook Basic Touch