0

Jakiś czas temu na łamach MobileWorld napisałem o niektórych aplikacjach przydatnych w szkole LINK. I pomimo, że uczniowie teraz mogą zapomnieć o “budzie” na te kilka godzin, to warto uzupełnić tamtą listę o kilka nowych pozycji.

googledocs

Pakiet Office od Google

Ostatnio przedstawiłem pakiet biurowy od Microsoft. Teraz opowiem o tym od Google. Do dyspozycji mamy Dokumenty Google (odpowiednik Microsoft Word), Arkusze Google (Odpowiednik Excel) oraz Prezentacje Google (oczywiście odpowiednik PowerPoint). Na sam początek powiem jaka jest główna wada względem pakietu od autora systemu Windows. Jest to o wiele mniej funkcji edytowania i itp. Mówiąc mniej mam na myśli dużej ilości narzędzi. Przez to aplikacje te nie nadają się do tworzenia na telefonie tak dobrych dokumentów jakbyśmy to zrobili w pakiecie od Microsoft. Te aplikacje jednak zajmują mniej miejsca, są lżejsze dla telefonu oraz często mamy je na start, dzięki czemu idealnie nadają się do tworzenia najprostszych dokumentów jak i ich przeglądania. Jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca na telefonie a potrzebujemy tego typu aplikacje, te będą w sam raz.

Pobierz Dokumenty Google z Play Store!

Pobierz Arkusze Google z Play Store!

Pobierz Prezentacje Google z Play Store!

układ okresowy

Układ okresowy pierwiastków chemicznych

Czas na aplikację, która przyda się na każdej lekcji chemii i nie tylko. Oczywiście chodzi o Układ Okresowy. Cała tablica Mendelejewa (zawsze się zastanawiam jak inteligentny musiał być, by wymyślić coś tak genialnego) pokazana w ładny i prosty sposób. Oprócz nazwy i symbolu pierwiastku dowiemy się też o jego temperaturze wrzenia czy gęstości. Polecam każdemu kto ma przedmiot chemię w szkole niezależnie od tego, w której jest klasie.

Pobierz Układ Okresowy z Play Store!

dzennik=

Dziennik elektroniczny

Od razu zaznaczam, ta aplikacja jest tylko dla tych, którzy mają dziennik elektroniczny na stronie www.vulcan.net.pl. Dzienniczek+, bo tak nazywa się ta apka to nie zwykły dodatek do nauki a całe szkolne życia ucznia. Oprócz planu lekcji znajdziemy tu nasze oceny, frekwencje, uwagi, terminarz sprawdzianów czy listę naszych nauczycieli. To cenne narzędzie może nam się przydać częściej niż myślimy. Jednak jest kilka niedociągnięć względem wersji komputerowej, np. brak zastępstw czy średniej ocen. Sam system zarejestrowania urządzenia mobilnego wymaga komputera ( musimy zeskanować kod QR i przepisać kod PIN). Pomimo tych kilku wad warto mieć ją na telefonie. Sam pamiętam jak za czasów dzienników papierowych ktoś mi wstawił ocenę a zapomniał mi powiedzieć (co zdarzało się często), a teraz wystarczy odpalić Dzienniczek+ i nie muszę się pytać.

Pobierz Dzienniczek+ z Play Store!

mattma

Matematyka na 5!

Ciekawą aplikacją a jednocześnie bardzo przydatną jest Matematyka na 5! Może nam od razu piątki nie gwarantuje ale pomaga w nauce. Materiał jest podzielony na kategorię a tam znajdziemy definicje, wzory itp. pokazane w Material Design. Polecam każdemu, nawet jeśli nie jesteś już uczniem 🙂

Pobierz Matematyka na 5! z Play Store!

fizyka

Fizyka na 5!

Aplikacja podobna do poprzedniej jednak inny materiał. Tutaj zajmiemy się fizyką, przedmiotem gdzie wydaję się nam, że do końca to nawet nauczyciel jej nie rozumie. Tak jak poprzednio informacje podzielono na rozdziały a tam mam wzory, definicje itp.

Pobierz Fizyka na 5! z Play Store!

Google-Translate-icon

Google tłumacz

W Polsce uczymy się co najmniej dwóch języków obcych (ja oczywiście angielski, a także od tego roku hiszpański). Warto mieć słownik pod ręką, pod ręką czyli, oczywiście, na smartfonie. Google Tłumacz to chyba najpopularniejsza aplikacja tego typu na świecie. Oprócz zwykłego tłumaczenia, możemy także tłumaczyć za pomocą aparatu teksty w czasie rzeczywistym (także w naszym języku). Polecam każdemu, nie tylko uczniom 🙂

Pobierz Google Tłumacz z Play Store!

Adobe_Reader_v9.0_icon

Czytnik PDF

Chyba najpopularniejszy czytnik PDF na komputerze to Adobe Reader. Na telefonie także możemy go mieć! Strony wczytuje szybko dzięki czemu czytanie jest wygodne. Do dyspozycji mamy wiele trybów m. in. tryb nocny, dzięki któremu korzystanie z aplikacji w ciemności nie męczy oczu. Polecam każdemu, szczególnie tym co lubią czytać książki 🙂

Pobierz Adobe Reader z Play Store!

elevate

Brain Training

Tak jak na WF przed grą np. w koszykówkę mamy rozgrzewkę tak samo przed nauką czy klasówką należy “rozgrzać” mózg. Posłuży nam do tego aplikacja Elevate- brain training. Po zainstalowaniu aplikacji musimy zrobić dwuminutowy test aby aplikacja mogła zebrać nasze dane tzn. jak szybko reagujemy, liczymy i itp. Następnym krokiem jest ustalenie ilości lekcji w tygodniu (domyślnie 5). Znajdziemy tam proste zadania gramatyczne, matematyczne czy logiczne, także na słuchanie (np. Mamy wymienionych kilka państw i musimy odpowiedzieć, którego nazwa nie została powiedziana). Sama aplikacja wygląda nieźle i jest dosyć intuicyjna. Wadą a jednocześnie zaletą jest język tego programu – angielski. Z jednej strony możemy czegoś nie zrozumieć, a z drugiej uczymy się go <angielskiego>.

Pobierz Elevate z Play Store!

I to jak na razie koniec, jednak proszę się nie martwić, jest jeszcze sporo ciekawych aplikacji, które czekają na opisanie. 🙂

Sony Xperia M4 Aqua-nie wszystko co tańsze musi być gorsze

Wcześniejszy wpis

Wyprzedaż smartfonów Leagoo na GearBest.com

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać