0

Zawsze ceniłem sobie bardzo synchronizację pomiędzy iOSsem, a Makiem. Powiadomienia można było odczytać na komputerze, a nawet można było odpisać na SMSa czy odebrać połączenie bez potrzeby szukania telefonu. Szukałem podobnego rozwiązania na Androida. W końcu znalazłem – Pushbullet. Jest bardzo proste w konfiguracji oraz dostępne jest na masę różnych platform. Rozwiązanie nie jest nowe, ale ja dowiedziałem się o nim całkiem niedawno.

Możliwości Pushbullet

5

Pushbullet to wielozadaniowe narzędzie do synchronizacji między urządzeniami. Umożliwia synchronizację powiadomień między urządzeniami, szybkie wysyłanie plików czy notatek, pisanie SMSów bez użycia telefony oraz proste sterowanie połączonymi urządzeniami. Każde powiadomienie przychodzące wyświetla się natychmiast na ekranie komputera. Dodatkowo jeśli powiadomienie pochodzi np. z aplikacji Messager, a taki odpowiednik posiada platforma Windows, to po kliknięciu w nie automatycznie otworzy nam się w przeglądarce Facebook Messager. Jeśli otrzymamy SMSa możemy również na niego szybko odpisać.  Ciekawostką jest, że możecie otrzymywać powiadomienia ze znanych wam serwisów na wszystkich urządzeniach jednocześnie za pomocą kanałów. Pushbullet pełni również funkcję komunikatora internetowego. Czekam aż producent umożliwi nam odbieranie połączeń i używanie mikrofonu komputera do dzwonienia bez brania telefonu w rękę.

Aplikacja jest multiplatformowa i dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze platformy. Możemy ją pobrać na Androida, iOS, Windows oraz OS X. Użytkownicy Linuxa mimo iż aplikacja nie jest na niego dostępna nie mają się czego przejmować, bowiem Pushbullet może działać jako wtyczka do przeglądarek Chrome, Firefox, Opera oraz Safari. Jest jeszcze po prostu wersja webowa jeśli potrzebujemy coś sprawdzić bez instalacji. Jak widzicie wybór jest ogromny – brakuje tutaj jedynie Windows Phone, choć jest dostępne nieoficjalne rozwiązanie. Dodatkowo producent udostępnia API dzięki czemu producenci innych rozwiązań mogą integrować Pushbullet z własnymi projektami.

Dodatkowo, jeśli wolicie wszystkie informacje mogą być szyfrowane, dzięki czemu macie pewność, że nie zostaną one przechwycone.

Wygląd i obsługa aplikacji

Testowałem aplikacje na Androida, Windowsa, Chrome oraz z poziomu przeglądarki. Wszystkie te aplikacje wykonane są z użyciem Material Design z użyciem ładnego zielonego koloru wiodącego. W wersji na Windows dodatkowo aplikacja idealnie komponuje się z nowym interfejsem Windowsa 10.

41

 

 

 

 

 

 

Instalator wersji na platformę Microsoft dodaje odpowiednie opcje pod PPM do wysyłania plików dzięki czemu wszystko jest proste. Powiadomienia, które przychodzą również spełniają standardy Metro UI. Jest to jedna z ładniejszych aplikacji jaką widziałem.

Screenshot_2015-08-16-20-52-10Screenshot_2015-08-16-20-52-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wersja na Androida to pokaz możliwości Android Design. Aplikacja jest przejrzysta, prosta w obsłudze. Po konfiguracji nie możemy zapomnieć, że istnieje. Nie zauważyłem również zbędnego zużycia baterii. Aplikacja posiada najpotrzebniejsze możliwości konfiguracji. Nic dodać, nic ująć.

3

Wersja Webowa to przeniesienie aplikacji z Windows do przeglądarki. Strona działa bardzo szybko, nie sprawia problemów, o funkcjonalności nie ma co pisać, ponieważ zawiera to wszystko co posiada wersja na Windows z wyjątkiem oczywiście otrzymywania powiadomień.

2

Pushbullet jako wtyczka do Chrome to przycisk obok paska adresu, który uaktywnia małe okno Pushbulleta. Interfejs został nieznacznie zmieniony względem pozostałych platform. W tej wersji możemy szybko udostępnić aktualnie otwartą stronę internetową. Działa również otrzymywanie powiadomień.

Podsumowanie

Pushbullet to bardzo ciekawe rozwiązanie, które zaoszczędziło mi sporo czasu. Dzięki niej stałem się bardziej “wygodny” i nie latam teraz za telefonem 🙂 . Jednakże, ciągle liczę na więcej od producentów zwłaszcza, że aplikacja ma niezły potencjał. Przydała by się możliwość wykonywania i odbierania połączeń oraz pełna obsługa dla Linuxa i Windows Phone.

12 Gb DRAM LPDDR4 dla urządzeń mobilnych

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 11.09.2015

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać