0

Tajwańczycy od lat próbują swych sił na rynku mobilnym, oferując ciekawe oraz niedrogie urządzenia, ale nie pomylę się chyba zbytnio jeśli stwierdzę, że nieustannie przebywają w cieniu konkurentów o bardziej ugruntowanej pozycji. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy, przynajmniej w naszym kraju, wydaje się być konsekwentna nieobecność produktów Acera w ofercie operatorów. Firma wyraźnie jednak nie daje za wygraną i co jakiś czas prezentuje kolejne nowinki. Na berlińskich targach pochwaliła się całą gamą premierowych smartfonów i nietypowym tabletem przeznaczonym przede wszystkim dla graczy.

Wzornictwo smartfonów Acera nigdy chyba nie wyróżniało się wyjątkową urodą, czy wyrafinowaniem. Nowe smartfony, a jest ich pięć, są do siebie łudząco podobne, różniąc się głównie wielkością, w zależności od rozmiarów zastosowanych wyświetlaczy (IPS LCD). Aby więc nie powielać prawie identycznych fotek, zamieszczam zdjęcie jednego z nich – modelu Z320.

Acer_Z320Wspomniałem przed chwilą o 5 smartfonach, choć biorąc pod uwagę istnienie lekko “odchudzonych” wariantów poszczególnych modeli lub pracujących pod kontrolą Windowsa 10, można uznać że jest ich łącznie więcej. Aby łatwiej zorientować się w dzielących je różnicach, zebrałem najważniejsze parametry w tabeli, w nawiasach uwzględniając zubożone wersje.

IFA_Acers_specs

W zestawieniu pominąłem model Z320, który jest odmianą Z330 pozbawioną łączności LTE (Snapdragon 210 MSM 8209 zamiast MSM8909)  i wyposażoną w przednią kamerkę o rozdzielczości 2 Mpx. Warto przy okazji nadmienić, że Acer przygotował również odpowiedniki tych dwóch smartfonów kontrolowane przez system Windows 10 i nazwane odpowiednio M320 i M330. Sprzętowo nie różnią się niczym od wersji z Androidem 5.1.

Specyfikacja tabletu Predator 8 GT-810 nie odbiega od wcześniej ujawnionych informacji, nie będę więc jej tu powtarzał. Ciekawostką jest prezentacja jego smartfonowego następcy. Predataor 6 wygląda na razie na prototyp i trudno cokolwiek powiedzieć o dacie jego debiutu, jak i o cenie. Na razie wiadomo że będzie napędzany układem Helio X20 Mediateka skojarzonym z 4 GB RAM.

Pozostałe nowości Acera powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Przewidywanych cen smartfonów na razie nie podano, sądząc jednak po dotychczasowej polityce firmy, nie powinny być wygórowane. Prognozowana cena tabletu Predator 8 w Europie to 349 euro. W USA będzie on wyraźnie tańszy – $300.

Źródło: Phone Arena

Google nie stoi w miejscu

Wcześniejszy wpis

Motorola Moto X Play i Asus Zenfone 2 Laser zadebiutowały w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy