Wsparcie dla młodych programistów – z jakich korzyści mogą skorzystać uczniowie

Dziś niestety wszyscy uczniowie zapewne rozpoczynają rok szkolny. W związku z tym dla młodych informatyków przygotowałem artykuł specjalny o korzyściach z tytułu bycia uczniem.

Obecnie sam jestem uczniem liceum i niestety wiem jakie są realia polskich szkół. Młodzi i kreatywni programiści, którzy na prawdę stworzyli niezłe projekty nie są w ogóle zauważani przez nauczycieli, którzy w większości promują jedynie konkursy z przedmiotów takich jak Matematyka, czy Język polski. Nie wiem czym jest to spowodowane czy nauczycielom nie chce się, czy boją się. Sam obecnie z kolegą tworzymy niezłe projekty, które odnoszą sukcesy, szkoda że w żadnym z nich nie wsparła nas szkoła. Dlatego chciałbym Wam młodym uczniom pokazać jakie wsparcie możecie otrzymać od dużych korporacji, dzięki czemu będziecie mogli otrzymać narzędzia które na pewno pomogą wam tworzyć niezwykłe projekty.

Co oferuje nam Microsoft?

Katalog oprogramowania

Być może słyszeliście kiedyś o programie Dreamspark, który był raczej przeznaczony dla studentów. Gigant wspiera również uczniów. Do dyspozycji otrzymujemy na prawdę ciekawe rzeczy:

 1. Konto developerskie w Windows Store, które umożliwi wam publikacje aplikacji na platformę Microsoftu.
 2. Licencje na Windows Server wraz z SQL Server
 3. Dodatkowe korzyści w chmurze Microsoftu – Windows Azure
 4. Visual Studio Community pozwoli wam programować w wygodnym środowisku
 5. Microsoft Expression Studio 4 Ultimate
 6. XNA Game Studio 4
 7. SDK dla Kinecta
 8. Pomoce naukowe
 9. I wiele innych narzędzi, które wszystkie możecie przejrzeć tutaj

Całkiem pokaźny zestaw narzędzi dla uczniów prawda? Teraz wytłumaczę wam jak się zarejestrować. Automatyczny system co prawda nie przyjmuje polskich dokumentów, jednakże nie ma problemu napisać e-maila do supportu. W tym celu tworzymy konto Microsoft, następnie tutaj przechodzimy przez proces rejestracji w programie podając prawdziwe dane, następnie tutaj piszemy do supportu prosząc o weryfikacje. Zapewne zostaniemy poproszeni o przesłanie legitymacji szkolnej oraz planu lekcji. Następnie otrzymamy kod, dzięki któremu będziemy mogli ukończyć proces weryfikacji.

Specjalna oferta od GitHub

Oferta od GitHuba

GitHub to serwis umożliwiający przechowywanie kodów źródłowych projektów za darmo o ile projekty dostępne są publicznie. GitHub współpracuje z Microsoftem i ostatnio również oferuje kilka ciekawych programów i usług. Jest to również bardzo ciekawy zestaw narzędzi m.in:

 1. Bitnami umożliwia łatwą instalację aplikacji w chmurze
 2. CrowdFlower do analizy danych
 3. 100$ na DigitalOcean – jest to hosting w chmurze
 4. Dostęp do dnsimple na 2 lata
 5. Konto micro na GitHubie, które umożliwia m.in utworzenie do 5 prywatnych repozytoriów
 6. Hackhands, czyli płatne wsparcie w programowaniu
 7. Domena .me oraz certyfikat SSL w namecheap na okres 1 roku
 8. Konto developerskie w Orchestrate
 9. Dostęp do infrastruktury emaili w SendGrid – umożliwia wysyłanie 15000 emaili miesięcznie
 10. Ograniczone prowizje w platformie Stripe oferujące obsługę elektronicznych i mobilnych płatności
 11. Travis CI oferujący zarządzanie projektami open source
 12. Licencja na Unreal Engine, jednego z najpopularniejszych silników gier

Rejestracja w programie jest prosta, ale na odpowiedź trzeba czekać całkiem długo. Wszystko sprowadza się do założenia konta na GitHubie oraz wypełnieniu formularza tutaj

Dostęp do Xamarin

platform-photo@2x

Xamarin to rozwiązanie umożliwiające tworzenie multi-platformowe tworzenie aplikacji mobilnych w języku C#. Niestety rozwiązanie jest płatne i to całkiem sporo. Uczniowie i studenci mogą jednak otrzymać licencję na platformę Android oraz iOS wraz ze wsparciem dla pisania w IDE Visual Studio. Aby się zarejestrować wymagane jest wypełnienie krótkiego formularza. Następnie w niedługim czasie (nawet kilka minut) otrzymamy odpowiedź, która poprosi nas o wysłanie potrzebnych dokumentów. W moim przypadku była to legitymacja szkolna, plan lekcji i potwierdzenie przyjęcia do szkoły. Następnie otrzymamy instrukcje rejestracji w programie dla uczniów i studentów.

Zniżka od Adobe

adobe-creative-cloud

Również Adobe oferuje specjalną ofertę dla uczniów i studentów. Dzięki temu subskrypcja na wszystkie programy Adobe jest 65% tańsza i kosztuje 20 euro miesięcznie. Dla wielu z was pewnie jest to nadal wysoka cena, ale zważając uwagę na cenę normalną jest to całkiem dobra oferta. Niestety nie znam dokładnie szczegółów rejestracji, wiem jedynie że potrzebna jest legitymacja szkolna. Jednakże dla tych co potrzebują profesjonalnych narzędzi jest to dobra oferta. Szczegóły możecie poznać tutaj.

Na chwilę obecną okazje powyżej to wszystkie których miałem okazje spróbować. Jeśli znacie więcej ciekawych ofert, przesyłacie je nam, a my na pewno opublikujemy je na naszej witrynie. Myślę, że wielu z was przyda się taka oferta. Wszystkim uczniom życzę udanego roku szkolnego, dobrych wyników z testów i miłej zabawy ze znajomymi.

More Stories
Tablet Google’a tworzony przez Asusa?