0

Co to jest Mr. Robot?

Jest to serial, który premierę miał nie dawno (ostatni odcinek, dziesiąty, będzie mieć emisję o 4:00 rano w czwartek). Główny bohater Elliot Anderson (Rami Malek) to haker, który potrafi się o danym człowieku dowiedzieć prawie wszystko. I to na tym temacie chciałbym się skupić.

Czemu o tym mówię?

Pierwszych parę odcinków zmusiło mnie do tronowych przemyśleń, a dokładnie do takich. Zwykły losowy człowiek może wejść na nasz profil Facebook, Instagram, Twitter i itp. i dowiaduje się o nas bardzo dużo informacji. Numer telefonu, adres zamieszkania, miasto rodzinne czy zdjęcia z miejsc gdzie byliśmy. By mieć dostęp do naszych kont wystarczy hakerowi jedna rzecz- skrzynka e-mail, dzięki niej może zmieniać hasła do serwisów, czytać prywatne wiadomości czy nawet pisać do innych pod naszym nazwiskiem. Zwykle takie prywatne rzeczy udostępniamy dla rodziny, znajomych, nie zdajemy sobie sprawy z odpowiedzialności jaką niesie taka czynność. Samo włamanie się do naszego telefonu daje takiemu hakerowi duże pole do popisu.
W serialu Mr. Robot wszystko zostało pokazane jak najbardziej autentycznie. Telefon używany do włamywania ma ROOT, skrzynki pocztowe to m.in. Gmail, informacje podstawowe są czytane z Facebook.
Nie wiem czy do wszystkich widzów tak mocno to uderzyło jak do mnie. Sam po skończeniu odcinka włączyłem portale społecznościowe i zacząłem usuwać wiele informacji o sobie, które wstawiłem bez powodu. Oraz z ciekawości sprawdziłem konta moich znajomych. Też udostępniają wiele informacji zbędnych(czasem nikt nie chce tego czytać :D) a jednocześnie zbyt prywatnych.

Rzeczywistość czy science-fiction?

Jak dla mnie to stuprocentowa rzeczywistość. Dzisiaj się o kimś możemy dowiedzieć dużo rzeczy, zbyt prywatnych, a do tego wystarczy internet i kilka minut. Niestety, ludzie sami te informacje/zdjęcia udostępniają.
Serial ten jest czymś w rodzaju przestrogi, mówiąca o tym, że nie warto mówić za dużo o sobie w sieci.

Zapraszam na stronę www.mrobot.pl Tam można dowiedzieć się więcej nt. tego serialu oraz polecam ten serial. To naprawdę dobre show, które może czegoś nas nauczyć. Też zapraszam do szukania informacji jak się zabezpieczać przed atakami hakerskimi i itp. na przykład tu: LINK

Czy widziałeś/aś kiedyś film ze składania telefonu?

Wcześniejszy wpis

Lumia 940 i 940 XL – będzie rewolucja ?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły