0

Nazewnictwo smartfonów Asusa może przyprawić o ból głowy. Pierwotna przejrzysta trójca, ZenFone 4, 5 i 6 (liczba odpowiadała przekątnej ekranu), rozrosła się ostatecznie do kilkunastu modeli rozróżnianych niemożliwymi do zapamiętania oznaczeniami kodowymi. Z kolei ZenFone 2 to nie smartfon z 2-calowym wyświetlaczem, a przedstawiciel drugiej generacji sprzętu, która obejmuje już prawie 10 różnych urządzeń.

Czym różnią się np. ZenFone 2 ZE500CL, ZenFone 2 ZE550ML i ZenFone 2 ZE551ML? Podejrzewam że kłopot z udzieleniem natychmiastowej odpowiedzi na to pytanie mogą mieć nawet ich twórcy. A zapewniam że różnice są dość istotne. Na szczęście istnieją wyjątki od tej reguły, a należy do nich jedna z ostatnich mutacji ZenFone’a 2 o nazwie Deluxe. Oprócz najmocniejszego Atoma Z3580, 4 GB RAM i ekranu FullHD wyróżnia się przede wszystkim pamięcią wbudowaną o pojemności 64 lub 128 GB.

Najwyraźniej jednak Tajwańczycy uznali że to wciąż za mało i powołali do życia model Deluxe Special Edition, wyposażony w 256 GB pamięci flash. Razem z wciąż obecnym czytnikiem kart micro SD można więc uzyskać łącznie 384 GB pamięci masowej, co jeszcze nie tak dawno temu mogło być marzeniem niejednego właściciela laptopa. Nieuchronnie przychodzi w tym momencie na myśl inny pamięciowy gigant – zaprezentowany na tegorocznych targach CES Saygus V2 (czy też V²). Tu z kolei “skromne” 64 GB pamięci można było uzupełnić dwiema kartami 128 GB, co w sumie dawało 320 GB. Amerykański smartfon borykał się z pewnymi kłopotami związanymi z nowatorską anteną fraktalną i jego sprzedaż została wstrzymana. Ale poprawioną wersję pod nazwą Saygus V SQUARED można już zamawiać na crowdfundingowym Indiegogo. Ulepszenia obejmują m. in. dodanie obsługi obecnych od kilku miesięcy na rynku kart SanDisk o pojemności 200 GB. Nowego Saygusa można więc uzbroić w 464 GB pamięci!

Jeśli komukolwiek potrzebne są tak potężne zasoby w smartfonie, to wydaje się że propozycja Asusa jest nieco ciekawsza choćby ze względu na jej elastyczność. Większa część pamięci znajduje się tu w obrębie podstawowej partycji, co pozwala np. na bezproblemowe instalowanie wielu zasobożernych gier. Istotnym argumentem może okazać się również cena. Pozostaje na razie nieznana, ale na nowy wariant Saygusa wraz z dwiema kartami 200 GB obecnie trzeba wydać ponad 1000 dolarów. Niestety, sprzedaż ZenFone 2 Deluxe Special Edition rozpocznie się dopiero w przyszłym miesiącu i to wyłącznie w Brazylii, i nic na razie nie wiadomo na temat planów dystrybucji w innych regionach świata.

Źródło: Phone Arena

Apple naprawi twój sprzęt.

Wcześniejszy wpis

inkBOOK Onyx w ofercie wiązanej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy