0

Jeszcze tylko 2 tygodnie i uczniowie wrócą do szkoły. Dla jednych szkoła to przyjemność, natomiast dla innych to ciągły stres. Jednak warto te 10 miesięcy ułatwić sobie dzięki telefonowi!

1. Streszczenia lektur

str

Lektury nie zawsze wydają się nam ciekawe, a jeśli są, to i tak czytamy je od niechcenia, bez żadnej przyjemności. Ktoś genialny wymyślił streszczenia lektur, a ktoś inny “włożenie” tych streszczeń do telefonu. Aplikacja Streszczenia lektur jest prosta w obsłudze i zajmuje mało miejsca. Możemy szybko przeczytać dany tekst w autobusie czy na przerwie. Minusem jest dosyć mała baza streszczeń.

Pobierz z Google Play

2. Plan lekcji

timetablee

Warto mieć plan lekcji pod ręką, żeby przypadkiem nie wrócić wcześniej do domu. Z pomocą przychodzi aplikacja Timetable. Bardzo intuicyjna, łatwa w obsłudze i ładna. Możemy ustawiać czas każdej przerwy, jak i lekcji oraz mieć kilka planów. Wszystko to może zostać pięknie pokazane na widget’cie lub w aplikacji. Wisienką na torcie jest możliwość udostępniania planu w czasie realnym, tzn. jedna osoba robi plan i wysyła innym, a gdy zrobi jakąś korektę, u jego znajomych zrobi się ona automatycznie.

Pobierz z Google Play

3. Google Drive

google-drive-logo-2014

 

Uczeń potrzebuje mieć swoje notatki, listy, prezentacje i inne zawsze przy sobie. Ale na pewno część rzeczy robi na innych urządzeniach takich jak PC czy tablet. Warto te dane zgrywać na chmurkę. Ja polecam tą od Google – Dysk Google. Możemy w każdej chwili zobaczyć dokument gdziekolwiek jesteśmy. Oczywiście do tego jest potrzebne WiFi lub pakiet internetowy. Jednak w tym dysku można włączyć tryb offline, wtedy dany plik pobiera się raz i ciągle go mamy przy sobie.

Pobierz z Google Play

4. Pakiet Office

microsoft-office-mobile-free

 

W mobilnych sklepach jest wiele aplikacji typu office. Ja polecam ten najpopularniejszy na komputerach, który też zawitał na zielonego robocika – Microsoft Office. Do dyspozycji mamy trzy aplikacje biurowe od tego producenta: Word, Excel, PowerpointPrzedstawianie każdej z osobna nie ma sensu, ponieważ każdy wie do czego służą. Te aplikacje są dla mnie najbardziej intuicyjne i najładniejsze. Doskonale nadają się do czytania dokumentów, jak i ich tworzenia. Zajmują trochę miejsca, ale warte są tego poświęcenia, tym bardziej, że są darmowe.

Pobierz Word z Google Play

Pobierz Excel z Google Play

Pobierz PowerPoint z Google Play

5. Duolingo

duolingo_cover

 

Prawdopodobnie najlepsza aplikacja do nauki języków obcych – Duolingo. Aplikacja ma w bazie wiele języków, uczy w prosty, przemyślany i ładny sposób. Możemy wybrać poziom  oraz czas, który dziennie możemy poświęcić na naukę, tzn.  w jeden dzień robimy jeden temat w parę minut, a drugiego dnia kilka w dłuższym czasie. Jeśli boimy się, że czegoś nie pamiętamy wystarczy kliknąć w powtórzenie tematów. Możemy też ćwiczyć wymowę i akcent, ale lepiej to robić w domu niż w miejscach publicznych, ponieważ drobna pomyłka jest traktowana jako błąd.

Pobierz z Google Play

6. Google Keep

Google-keep-logo

 

Jedna z najlepszych aplikacji jaką mam – Google Keep. Możemy tutaj dodawać notatki, listy, przypomnienia. Jednak sposób ich dodawania polubiłem najbardziej. Można ustawić tak, żeby lista zakupów pokazała nam się w sklepie, a przypomnienie o prezentacji z historii w domu, czy o danej porze dnia. Wydaję się dosyć proste, ale jakże ułatwiające życie. Dzięki temu nie zapomnimy mleka, a w szkole nie przestraszy nas nauczyciel prosząc o zadanie domowe.

Pobierz z Google Play

7. CamScanner

Capture

I na koniec aplikacja obowiązkowa na smartfonie – CamScanner. Aplikacja służy do robienia skanów za pomocą telefonu. Brzmi nierealnie, jednak na prawdę to działa. Robimy zdjęcie dokumentowi, a aplikacja tworzy skan. Może to nie jest tak jak w urządzeniu do tego przeznaczonym, ale do codziennego użytku idealna. Finalnie możemy oglądać plik w JPG, PDF i w aplikacji. Polecam każdemu, kto musi na szybko zapisać dokument w dobrej jakości.

Pobierz z Google Play

To nie są wszystkie aplikację jakie się przydadzą w szkole, jest ich o wiele więcej, a ja postaram się je opisać w najbliższym czasie.

Android M odkrywa słodką tajemnicę

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać