0

Pomimo że Xiaomi koronowało w 2015 roku na swoje flagowe modele Mi Note i Mi Note Pro, to każdy śledzący poczynania chińskiej firmy wie, że ma ona coś w zanadrzu. To właśnie na serii Mi producent zbudował siłę swojej marki, która cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Tak więc tym razem najprawdopodobniej zobaczymy dwa smartfony Xiaomi Mi 5 i Xiaomi Mi 5 Plus. Oto co wiemy o nadchodzących modelach.

Konstrukcja

Xiaomi udało się dotychczas utrzymać w tajemnicy prace nad Mi 5 i Mi 5 Plus. Na razie są dostępne rendery 3D, które opierają się na plotkach dotyczących wyglądu. Na razie z plotek wiadomo, że smartfony mają mieć grubość 5.1 mm. Pod spodem kilka renderów Xiaomi Mi 5.

Interfejs

Xiaomi Mi 5 i Mi 5 Plus będą działały najpewniej na androidzie 5.1.1 lub późniejszej wersji systemu operacyjnego Google, oczywiście z nakładką MIUI w wersji 6. Nakładka jest chwalona za optymalizację, dobrze wyglądające animacje, duże możliwości personalizacji i wsparcia dla motywów. MIUI v6 jest już prawie w całości przetłumaczone na język angielski, ale gdzieniegdzie można trafić na chińskie litery, z tego co zauważyłem też dostępny jest język polski w tej wersji nakładki.

Ekran, procesor, pamięć i aparat

Oczekuję się, że Xiaomi Mi 5 będzie wyposażony w ekran 5.2 cala z rozdzielczością Quad HD, w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810. Urządzenie ma posiadać 3 lub 4 GB pamięci RAM, aparat tylny z matrycą 16 MP. Bateria ma mieć pojemność 3000 mAh. Plotki mówią, że smartfon ma być wyposażony w czytnik lini papilarnych.

Co do Xiaomi Mi 5 Plus oczekuje się, że będzie wyposażony w ekran 5.7 cala z rozdzielczością Quad HD, w najnowszy procesor firmy Qualcomm czyli Snapdragon 820. Aparat tylny ma mieć matrycę 24 MP, natomiast przedni aparat matrycę 13 MP. Phablet ma posiadać czytnik lini papilarnych i baterię o pojemności 3500 mAh.

Pamięć wewnętrzna ma być w przedziale 16 – 64 GB w standardzie eMMC 5.0 z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Moduły aparatu fotograficznego najprawdopodobniej będą pochodzić od firmy Sony, jak w przypadku poprzednich flagowych smartfonów Xiaomi.

Cena i data premiery

Cena Xiaomi Mi 5 ma oscylować w granicach 371-386$ – tak wynika z informacji do jakich udało się dotrzeć. Za model Xiaomi Mi 5 Plus będziemy musieli zapłacić nawet do 600$. Konferencja Xiaomi odbędzie się 5 Sierpnia, gdzie zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej model Mi 5.

Model Mi 5 Plus najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie, a wynika to z faktu że ma zostać użyty procesor Snapdragon 820, być może prezentacja odbędzie się dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku.

źródło: phonearena.com

 

Ranking tabletów i smartfonów – czerwiec 2015

Wcześniejszy wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android