0

Witam. Dzisiaj pokaże wam zestawienie według mnie najlepszych aplikacji i gier  na Androida. Zaczniemy od aplikacji Google.  Material Design używany w aplikacjach Google bardzo  przypadł mi do gustu.

1.   Messenger

Messenger to aplikacja Google, w której możemy wysyłać Sms-y i Mms-y jak i je odbierać.  Można wysyłać grupowe wiadomości, zdjęcia, filmy i różne załączniki.
Inne funkcje aplikacji:
–  szybkie udostępnianie.
–  łatwe wyszukiwanie:   wpisując  dane słowo aplikacja w szybki sposób je wyszuka.
–  płynność działania, funkcjonalności, Material Design.
– pełna kontrola: możliwość  blokowania  nadawców.
–  obsługa emotikonów, archiwizowanie wiadomości, itp.
Messenger  działa na urządzeniach z systemem Android 4.1 lub nowszym.

messenger-3up.0
Google Play

2. Kalendarz Google

Dzięki Material  Design kalendarz Google wygląda o wiele lepiej niż wcześniej.

 

Tradycyjnie mamy kilka trybów do wyboru:  harmonogram, dzień, trzy dni, tydzień, miesiąc.  Został wykonany nowy  widok harmonogramu –  można w prosty sposób przeglądać zdjęcia, mapy.  Oś czasu, która znajduje się w  trybie harmonogramy  jest właściwie niekończąca się.  Widok miesiąca  jest  minimalistyczny,  wszystko wygląda bardzo dobrze i działa płynnie.

Google Play

3. Pulpit Zdalny Chrome
 Aplikacja jest jedną z wielu, przy pomocy której  mamy kontrolę  nad komputerem  z poziomu  innego urządzenia.
Na każdym komputerze/laptopie,  w którym  jest zainstalowana przeglądarka Google Chrome można skonfigurować dostęp zdalny w aplikacji, poprzez  Chrome Web Store: https://chrome.google.com/remotedesktop
Później uruchamiamy  aplikację na urządzeniu z Androidem i wybieramy dostępny komputer.

Darmowy dostęp zrobiony najprościej  i intuicyjnie  jak to tylko możliwe.
Google Play

4. Google Fit

Aplikacja zbiera w jednym miejscu naszą całą aktywność fizyczną.   Można  wyznaczać cele  czy też ręcznie wpisać trening. Są dostępne trzy dyscypliny:  marsz, bieg, jazda na rowerze.  Google Fit mierzy też automatycznie nasze kroki . Wszystko można  zsynchronizować z Google.

Google Play

5. Snapseed

W  dużej ilości aplikacji  dostępnych w Google Play łatwo się pogubić.  Który program wybrać? Ja wybrałem  jeden czyli Snapseed.  Aplikacja jest  świetnie wykonana jak na  Google przystało. Program  wykorzystywany jest do edycji  zdjęć oraz do nakładania   różnego rodzaju filtrów i efektów. Snapseed ma sporo funkcji:   ustawianie  nasycenia, kontrastu, balansu bieli, jasności wyostrzania oraz kadrowania.   Są dostępne również filtry.

Google Play

6. Ampere

Aplikacja Ampere pomaga zdiagnozować w jakim stanie  jest nasza bateria. Gdy włączymy Ampere ukaże nam się  ekran główny  na którym  pokazuje się w jakim stopniu bateria jest naładowana, jak wygląda jej żywotność oraz  jaką temperaturę ma bateria. Mamy także informację o napięciu i technologii, w jakiej wykorzystana jest bateria.
Na ekranie jest także model telefonu i ID baterii.  Gdy podłączymy ładowarkę do telefonu pojawi się na ekranie  informacja o natężeniu prądu  jakie dociera do  baterii. W ten sposób sprawdzimy czy  nasze urządzenie ładuje się tak jak powinno. Aplikacja staje się pożyteczna wtedy gdy kupimy nową ładowarkę i chcemy sprawdzić czy wszystko jest z nią w porządku. Program  można pobrać za darmo.

Google Play

7.  Simple Weather

Aplikacja pogodowa jest prosta, szybka i intuicyjna. Na ekranie głównym  pojawia nam się  pogoda dla naszego miasta, temperatura odczuwalna, prawdopodobieństwo  opadów, wiatr, wilgotność, widoczność oraz ciśnienie. W menu  mamy dostępne 4 opcje:przegląd, pogoda dzienna, pogoda godzinna, mapy. Minusem aplikacji  są reklamy, które  można usunąć.

Google Play

A teraz przechodzimy do gier:

1. Lara Croft: Realic Run

  Grafika gry w porównaniu do innych z tej kategorii wygląda  naprawdę dobrze. Aplikacja  przypomina bardzo kultową już grę Temple Run 2. Grając oglądamy  otoczenie zza pleców bohaterki. Sterowanie jest bardzo  proste- wykonujemy różnego rodzaju ruchy palcem, musimy zapobiec przed spadnięciem w przepaść. Lara Croft dodatkowo  jeździ pojazdami, strzela z broni lub walczy z Tyranozaurem.

Google Play

2. Dumb Ways to Die 2:  The Games

Jest to druga odsłona popularnej gry Dumb Ways to Die. Gdy włączy nam się gra mamy  miasteczko, w którym  możemy odwiedzić różne miejsca i zrobić kilka ciekawych  rzeczy.  W grze pojawiło się bardzo dużo nowych poziomów.  Aplikacja godna polecenia na nudne, deszczowe popołudnia.

Google Play

 

DeeMe – podróba Snapchata?

Wcześniejszy wpis

Przeciek wyssany z palca?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle