0

Kilka miesięcy temu Jan Kowalski wziął pod lupę tablet Lark Ultimate 8i WIN. Nie licząc kilku drobnych mankamentów, urządzenie pozostawiło po sobie dobre wrażenie, a przypomnę że zarówno w dniu publikacji recenzji jak i obecnie jego cena oscyluje wokół 400 zł! W sprzedaży ma się pojawić wkrótce kolejny tablet Larka z Windows 8.1, co prawda wyceniony nieco wyżej, ale zdecydowanie wart wysupłania dodatkowych 300 zł.

Nazwa Ultimate 10i WIN sugeruje większą, 10-calową przekątną ekranu i tak też jest w istocie. Jego rozdzielczość pozostaje niezmieniona (1280 x 800), podobnie jak niektóre inne elementy specyfikacji: Intel Atom Z3735F (4 x 1,33/1,83 GHz), zestaw dwóch kamer 2 Mpx i moduły komunikacyjne (WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0). Większe gabaryty siłą rzeczy umożliwiły zastosowanie pojemniejszego ogniwa (6000 zamiast 4500 mAh), które według deklaracji producenta zapewnia podobny czas pracy (do 9 godzin).

O atrakcyjności wycenionego na 699 zł tabletu decydują przede wszystkim trzy czynniki. Po pierwsze, w skład zestawu wchodzi fizyczna klawiatura z gładzikiem. Po połączeniu obu modułów oczywiście otrzymujemy ultralekkiego laptopa, ustępującemu swym większym braciom jedynie wydajnością. Po drugie, w porównaniu z mniejszym, 8-calowym wariantem podwojono wielkość pamięci operacyjnej. 2 GB RAM DDR3 zdecydowanie powinny poprawić ogólną wydajność i obsługę wielozadaniowości. Po trzecie, zdublowano również rozmiar pamięci masowej – 32 GB pozwalają na dużo większe rozpasanie w instalowaniu aplikacji. Szkoda tylko że nie powiększono maksymalnej pojemności obsługiwanych kart micro SD – nadal są to 32 GB.

Warto jeszcze odnotować obecność dwóch drobnych udogodnień: portu HDMI i standardowego, pełnowymiarowego gniazda USB, uwalniającego od konieczności stosowania przejściówek. Dodatkową zachętą może okazać się bezpłatna roczna licencja na pakiet biurowy Office 365 Personal.

Źródło: informacja prasowa

Sony SWR30 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Czy ktoś potrzebuje Samsunga Galaxy Tab A?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy