0

Pakiet biurowy na telefonie komórkowym? Jeszcze kilka lat temu naturalną reakcją na taki pomysł byłoby pukanie się w czoło. Ale czasy się zmieniają. Możliwość mobilnego przeglądania dokumentów stała się pożądana. I choć tworzenie od podstaw na smartfonie rozbudowanego arkusza kalkulacyjnego lub prezentacji nadal trudno uznać za wygodne i efektywne, to jednak powszechne dziś przechowywanie danych w “chmurze” pozwala na względnie bezproblemowe nanoszenie poprawek “w biegu” z dowolnego miejsca.

Czy nam się to podoba, czy nie, standardy w dziedzinie aplikacji biurowych od lat narzuca Microsoft, sukcesywnie wprowadzający od pewnego czasu swe rozwiązania również do systemów mobilnych. O ile użytkownicy iOS i Androida mają do dyspozycji sporo darmowych i płatnych alternatyw, o tyle zwolennicy “kafelków” są praktycznie skazani na produkty twórców systemu. Ma to jednak swoje zalety – w obu środowiskach, mobilnym i stacjonarnym, utrzymywany jest jeden wspólny spójny zestaw plików. Składniki mobilnego Office są darmowe, zarówno te podstawowe, instalowane wraz z systemem, jak i te które w razie potrzeby można pobrać dodatkowo. Gorzej jest po stronie sprzętu stacjonarnego. Za korzystanie z pakietu Office 365 Personal Microsoft pobiera opłaty w systemie abonamentowym i są one niemałe – 299,99 zł rocznie za licencję na 1 PC i 1 tablet (iPad lub Android) lub 429,99 zł za licencję obejmującą 5 par analogicznych urządzeń. Opłaty wnoszone w cyklu miesięcznym przekładają się na nieco wyższe koszty i wynoszą odpowiednio 29,99 i 49,99 zł.

Dzięki najnowszej promocji Microsoftu można niejako za darmo wejść w posiadanie rocznej licencji pozwalającej zainstalować Office na tandemie PC + tablet. Niejako, gdyż oferta skierowana jest wyłącznie do nabywców jednego z dwóch modeli Lumii – 640 lub 640 XL. Zasadnicze różnice między obydwoma nowymi “mocnymi średniakami” Microsoftu sprowadzają się do wielkości ekranu (5 lub 5,7 cala), pojemności baterii (2500 i 3000 mAh) oraz zestawu kamer (8/0,9 i 13/5 Mpx). Oprócz tego możemy spotkać kilka odmian wyróżniających się posiadaniem lub brakiem obsługi LTE i Dual SIM. “Darmowa” licencja oznacza więc w rzeczywistości drenaż portfela w zakresie 590-946 zł, ale dla osób planujących zakup nowego smartfona jest propozycją jak najbardziej godną uwagi.

Promocja dotyczy zakupów dokonanych w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca, a aktywacja licencji musi nastąpić nie później niż 14 sierpnia. Więcej szczegółów można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie.

Źródło: informacja prasowa

Nieśmiała premiera Kodaka

Wcześniejszy wpis

Lollipop is Good

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone