0

Po długiej przerwie związaną z obowiązkami powracamy. Na wstępnie osobiście gratuluję polskiemu studiu za tak świetną produkcję jaką jest Wiedźmin 3. Jeśli ktoś narzeka na ograniczoną grafikę to powinien sprawdzić czy jego karta karta graficzna pozwala na takie efekty. Osobiście grałem w nowego Wiedźmina i uważam, że jest to świetna gra pod każdym względem.

Przejdźmy więc do rzeczy, a mianowicie do tych kilku mobilnych produkcji, w które warto zagrać w tym tygodniu oraz do kilku nowości z świata mobilnych gier.

Wargaming ma poważne plany związane z rynkiem gier mobilnych

Wygląda na to że rynek mobilny spodobał się producentowi Wargaming. Znana gra World of Thanks spodobała się również użytkownikom mobilnych urządzeń. W ostatnim czasie producent ogłosił, że ma bardzo poważne plany związane z tym rynkiem. Czy Wargaming zamierza poświęcić więcej swojej pracy na platformy mobilne? O tym przekonamy się zapewne w najbliższym czasie.

Konami ma jeszcze bardziej ambitne plany…

Winning-Eleven-2009-Dropping-Confusing-Konami-ID-System-For-Multiplayer

Wielkim zaskoczeniem okazała się jednak decyzja Konami – oświadczyli oni powiem, że zamierzają porzucić platformy stacjonarne, a mają skupić się głównie na mobilnych platformach. Mobilne gry wymagają mniejszego nakładu pieniędzy i pracy, a pozwalają na osiągnięcie wysokich przychodów. Szefostwo firmy Konami zapewniło, że fani serii Metal Gear Solid oraz Pro Evolution Soccer mogą być spokojni.

Earthcore: Shattered Elements

screen322x572 (1)

Earthcore: Shattered Elements to karcianka wyprodukowana przez polski zespół Tequila Games. Gra skupia się na toczeniu pojedynków za pomocą własnoręcznie skomponowanych talii i posiada rozbudowane opcje łączenia kart w celu uzyskania nowych egzemplarzy. Akcja osadzona jest w pełnej magii krainie fantasy. Gra oferuje obszerny tryb fabularny, jednakże jak na karciankę przystało jest to głównie gra multiplayer. System walki w oparty został na standardowych rozwiązaniach. Nie zabrakło także możliwości aktywacji specjalnych umiejętności bojowych, a w rozgrywce kluczową rolę odgrywa wykorzystywanie mocy trzech żywiołów – ognia, wody i natury. Gra posiada także tzw. system ryzyka. Im większą moc posiada tym większe szanse, że otrzymamy obrażenia w postaci wysokości ryzyka, gdy przegramy w pojedynku. Gra posiada także system craftingu, dzięki czemu możemy uzyskać nowe karty. Na razie gra dostępna jest jedynie na platformę iOS. W przyszłości planowana jest wersja na Androida.

App Store

Sword Of Xolan

screen640x640

Sword Of Xolan opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS platformówka 2D utrzymana w klimacie fantasy. Podczas zabawy eksplorujemy świat, stojący na granicy zagłady, gromadzimy przedmioty, omijamy przeszkody i walczymy z różnorodnymi potworami. Wszystko to ukazane jest w pełnej dużych pikseli stylistyce retro. My wcielamy się w młodego wojownika, który nie spocznie, puki nie pokona armii zła. Nie znajdziemy tam raczej rozbudowanej fabuły. Jak wcześniej wspomniałem w grze eksplorujemy dużych rozmiarów poziomy, gromadzimy przedmioty, omijamy przeszkody oraz walczymy z trzema rodzajami wrogów. Umiejętności rozwijamy poprzez gromadzenie w trakcie gry specjalnych kart. Gra dostępna jest na razie jedyna na iOS w cenie 1 euro.

App Store

Hitman: Sniper

screen640x640

Nowy Hitman jest rozwinięciem mini-gry Hitman: Sniper Challenge z 2012 roku. Zabawa koncentruje się na serii kolejnych wyzwań snajperskich, a jej celem jest wytropienie ofiary i oddanie w jej kierunku jednego celnego strzału. Wykonanie zadania utrudnia fakt, że kolejnych zabójstw musimy dokonywać w zatłoczonych miejscach publicznych, co zmusza gracza do dokładnego zaplanowania akcji i wyczucia momentu strzału. Nie mamy możlwiości poruszania się, strzały musimy oddać z zaplanowanego miejsca. Liczy się efektowność strzałów, a te możemy wykonać kilkukrotnie. Nasz karabin snajperski podczas rozgrywki możemy dodatkowo modyfikować, instalując odblokowane wcześniej ulepszenia. Gra dostępna jest w cenie 30 zł w App Store i Google Play.

App Store Google Play

Gionee Marathon M4

Wcześniejszy wpis

Debiut Galaxy J5 i J7 w Kazachstanie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle