0

Coraz częściej słychać narzekania, że nowe modele smartfonów są coraz mniej innowacyjne, że następcy urządzeń wyprodukowanych wiele miesięcy wcześniej różnią się od nich w znikomym stopniu. A co powiedzieć o Microsofcie, który odgrzewa odziedziczonego kotleta sprzed dwóch lat w postaci Nokii 105, wprowadza jedną jedyną zmianę w postaci obsługi dwóch kart SIM i serwuje to jako nowość?

Oczywiście powyższe pytanie jest nieco przewrotne i tak naprawdę nie kryje się w nim żaden zarzut. Feature phone’y rządzą się własnymi prawami i wciąż mają spore grono zwolenników. Są używane jako podstawowy i jedyny telefon przez osoby niezainteresowane technologicznymi fajerwerkami, a przez posiadaczy smartfonów lub tabletów – jako urządzenie dodatkowe. Czasami można w nich spotkać skromny zestaw uzupełniających funkcji będący jedynie namiastką możliwości potężnych dotykowych kombajnów, ale niezaprzeczalnie górują nad smartfonami jedną cechą – czasem działania na baterii. Nie inaczej jest z Nokią 105, która w odświeżonej wersji Dual SIM zapewnia do 15 godzin rozmów i do 25 dni czuwania. Zawdzięcza to oczywiście niewielkiemu ekranowi (1,45″ 128 x 128), pracy wyłącznie w sieci 2G i super oszczędnemu procesorowi przed którym nie stoją żadne wymagające zadania. W Nokii 105 nie znajdziemy bowiem ani przeglądarki internetowej, ani aparatu, ani nawet odtwarzacza MP3. Jest natomiast radio FM, kalendarz, kalkulator, zegar (alarmy i stoper), a nawet dwie prościutkie gry z nieśmiertelnym “wężem” na czele.

Nokia 105 Dual SIM jest naturalnie bardzo poręcznym telefonem (108,5 x 45,5 x 14,1 mm, 69,55 gramów) i ma się pojawić w sprzedaży w lipcu w sugerowanej cenie 99 zł.

Źródło: informacja prasowa

Pierwsi gospodarze nowych Atomów

Wcześniejszy wpis

Bitcoin – czym są kryptowaluty i dlaczego zrewolucjonizują świat?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy