Transcend Smart Reader

Dość niedawno dostałem do małego teściku czytnik kart pamięci firmy Transcend. Oczywistym jest, że to nie jest zwykły czytnik, jest to czytnik OTG.

IMG_20150523_121712

Co to OTG?

Z angielskiego On-The-Go. Dzięki tej funkcji (smartfon musi mieć wsparcie tego typu rzeczy) mamy możliwość podłączenia do telefonu urządzeń peryferyjnych, pamięci przenośnych. Oczywiście istnieje przejściówka miniUSB-USB, która do działania wykorzystuje oczywiście OTG.

DSC_0572

Teraz trochę o czytniku.

Urządzonko samo w sobie jest dość poręczne, lecz po podłączeniu do telefonu noszenie tego już nie jest wygodne. Co możemy włożyć/podłączyć do tego czytnika? Karty pamięci microSD, SD oraz urządzenia USB. Mi się najbardziej spodobała ostatnia funkcja, ponieważ wszystkie moje kable OTG zaginęły. Oczywiście czytnik działa bez problemu, po włożeniu karty/pamięci USB telefon automatycznie uruchamia skaner multimediów by nową pamięć przeskanować.

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie Transcenda to bardzo wygodne (przynajmniej dla mnie) rozwiązanie, ponieważ nie raz dzięki temu nie musiałem specjalnie komputera uruchamiać.

More Stories
Aktualizacja dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge do Androida Oreo wstrzymana