2

Odchudzone wersje flagowców ma we zwyczaju oferować kilku producentów. W wypadku Sony redukcji ulegają wyłącznie gabaryty urządzenia (wraz z nieuchronnym uszczerbkiem jakiego doznaje pojemność baterii) i rozdzielczość wyświetlacza. Inni, jak np. Samsung i LG, lubują się w tworzeniu pomniejszonych wizualnych kopii sztandarowych smartfonów, wyposażając je przy tym w dość haniebne w porównaniu z oryginałami podzespoły. Huawei z modelem P8 Lite balansuje pośrodku między tymi koncepcjami, kurcząc pierwowzór stosunkowo nieznacznie, zarówno jeśli chodzi o wymiary jak i specyfikację, zachowując przy tym jakość jego wykonania.

Rzućmy okiem na porównanie najistotniejszych parametrów:

P8vsP8LiteCięcia nie są zbyt drastyczne, a na szczególną pochwałę zasługuje stosunkowo niewielkie odchudzenie pamięci operacyjnej w P8 Lite. Dodać należy, że oba modele posiadają komplet niezbędnych modułów komunikacyjnych (LTE, WiFi b/g/n, Bluetooth 4.1, NFC), a ciekawostką jest fakt że akurat jedynie “zubożona” wersja obsługuje dwie karty SIM.

Całej tej, przyznajmy, całkiem niezłej specyfikacji towarzyszy atrakcyjna sugerowana cena – 1099 zł. Co prawda podobnie skalkulowane bywały już niektóre wersje “mini” innych flagowców, ale raczej te, które miały ważkie powody by wstydzić się swych wnętrzności.

Źródło: informacja prasowa

Lenovo TAB 2 A7

Wcześniejszy wpis

Gionee – król absurdalnych rekordów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy