0

Za cztery tygodnie, dokładnie 28 kwietnia, LG zaprasza na oficjalną prezentację swojego najnowszego flagowca – G4. Czy jednak aby na pewno będzie to flagowiec?

Flagowiec (ang. flagship) to reprezentacyjny okręt floty. Coraz więcej faktów przemawia jednak za tezą, że G4 będzie przewodził armadzie LG tylko przez chwilę. Wiele wcześniejszych pogłosek nie wytrzymuje konfrontacji z danymi ujawnionymi przy okazji przyłapania G4 na zaliczeniu testu GFXBench. Najprawdopodobniej metalowa obudowa, ekran 3k i najwydajniejszy z możliwych procesor są zarezerwowane dla innego modelu, którego ujrzymy w późniejszym terminie. GFXBench mówi bowiem wprost – G4 będzie napędzany przez Snapdragona 808. To uboższy krewny SD 810, 6-rdzeniowa konstrukcja z dwoma (zamiast czterech) wydajniejszymi Cortexami-A57, nieco słabszym Adreno 418 i obsługą pamięci LPDDR3 zamiast LPDDR4. Daleki jestem od twierdzenia, że to zbyt słaba jednostka. Może jedynie rozczarować miłośników benchmarków i ekstremalnych mobilnych graczy. Niewykluczone, że LG chce ominąć problemy z nadmiernie grzejącym się Snapdragonem 810, ale tak czy inaczej użycie nieco słabszego układu ma sens marketingowy. G4 będzie i tak posiadał specyfikację w wielu punktach lepszą od poprzednika. Oprócz wydajniejszego procesora pojawi się główny aparat 15 Mpx (zamiast 13 Mpx) i schlebiająca wielbicielom “selfies” przednia kamerka 7 Mpx (poprzednio 2,1 Mpx) pozwalająca dodatkowo rejestrować panoramiczne filmy “prawie 4k” (3264 x 1836). Najważniejsze jednak że G4 pozostawi przyszłemu detronizującemu go flagowcowi możliwość uzyskania marketingowej przewagi również w dziedzinie hardware, a wielce prawdopodobne jest że Snapdragon 810 jeszcze przez wiele miesięcy pozostanie najwydajniejszym dostępnym procesorem Qualcomma.

Znając dotychczasową politykę LG można się spodziewać, że G4 zostanie wyraźnie niżej wyceniony od konkurencyjnych produktów. To spowoduje, że cena pierwszego przedstawiciela nowej linii premium LG (Note? Stylus?), pomimo że wyższa od G4, może nadal pozostać atrakcyjna (relatywnie 😉 ).

Źródło: Phone Arena

One E9+ ukazany na chińskiej stronie HTC!

Wcześniejszy wpis

Xposed | Serajr Xperia™ Xposed

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy