Rotate – gra mojej własnej produkcji

Niektórzy z was zapewne czytali moją serię artykułów o programowaniu na platformę Android oraz Kącik mobilnego gracza. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby stworzyć prostą grę logiczną, którą zadowoli tych mniej cierpliwych jak i tych dobrych w biciu rekordów. Chciałbym ją tutaj Wam zaprezentować.
Na czym ta gra polega?

Idea tej gry jest bardzo prosta. Na siatce 4×4 generowane są losowo punkty. Celem gry jest zapamiętywanie położenia tych kafelków oraz odtworzenie ich pozycji. Haczykiem jest to, że kafelki trzeba poprawnie zaznaczyć po obróceniu planszy o 90 stopni w losową stronę. Gra z każdym poziomem staje się trudniejsza – przybywa coraz więcej kafelków, czas na zapamiętanie staje się coraz krótszy, siatka zaczyna obracać się w drugą stronę. Gra wydaje się prosta, ale wcale taka nie jest.

Screenshot_2015-03-23-22-24-41

 

Jakie są tryby gry?

W grze dostępne są 3 tryby gier różniące się poziomem trudności.

  1. Time Trial – 180 sekundowe wyznanie. Liczy się czas oraz poprawność kliknięć
  2. Zen – otrzymujemy nieskończoną ilość czasu, ale nie możemy popełnić więcej niż 14 błędów.
  3. Time Rush – najtrudniejszy. Tutaj naszymi punktami stają się sekundy, które zyskujemy za dobre kliknięcia, a tracimy za złe. Polecam dla zatwardziałych graczy.

Screenshot_2015-03-23-22-28-14

Mikropłatności

W grze dostępna jest jedna mikropłatność kosztująca 3,60 zł. Odblokowuje ona ostatni tryb Time Rush oraz usuwa reklamy z aplikacji. Reklamy w grze jak najbardziej nie przeszkadzają w rozgrywce i dodałem je jaką formę drobnego wsparcia dla rozwoju produkcji.

Screenshot_2015-03-23-22-25-21

Osiągnięcia i rankingi

Moja gra wspiera Google Play Services, gdzie możemy zdobywać osiągnięcia za poszczególne zadania. Najważniejszą częścią jest jednak obsługa rankingów, gdzie możemy rywalizować z graczami z innego świata.

Screenshot_2015-03-23-22-28-29

Propozycje nowych funkcji oraz ocena aplikacji

Jeżeli ktoś z was chciałby, aby w mojej produkcji znalazła się jakaś przydatna funkcja proszę napisać to tutaj, a na pewno odpowiem. Liczy się każda wasza propozycja, aby gra miała sens. Chciałbym również prosić Was o rzetelną ocenę mojej aplikacji w Google Play (link podam na końcu). Jestem początkującym programistą i przyda mi się każda ocena. Dziękuję wszystkim z góry.

google-play-pl@2x

More Stories
Nokia D1C – tylny panel pokazany na zdjęciach