Bridge Constructor Playground – recenzja

Zabawa w budowanie mostów i innych dzieł architektonicznych niemal każdy zna z dzieciństwa czy to za pomocą klocków Lego czy innych materiałów. Dziś mamy dla Was recenzje gry na Androida, która to właśnie umożliwia nam tworzenie przepraw i mostów w sposób bardzo prosty, choć wymagający od nas szczególnie w późniejszych etapach nieco ruszenia szarymi komórkami. Jak gra się sprawuje w praktyce przekonacie się czytając poniższą recenzję.

„Budujemy mosty dla Pana starosty”

Zapewne większość z Was kojarzy ten zwrot z różnych gier i zabaw z dzieciństwa. My możemy pobawić się w tworzenie mostów dzięki grze Bridge Constracor Playground. Jakie jest nasze zadanie? Przede wszystkim wykonanie tak mostu by po nim mogły przejechać samochody. Tutaj w zależności od stopnia wytrzymałości możemy puścić do przejazdu pojazdy osobowe, a także ciężarówki, ta pierwsza opcja nie dostarczy nam zbyt wielu profitów, jednak umożliwi przejście planszy, druga odblokować może dodatkowe osiągnięcia, które dają nam dostęp do kolejny światów. Wydawać by się mogło, że zwykłe budowanie mostów nie jest takie ciężkie, ale dzięki sporej różnorodności materiałów, które możemy wykorzystać czy także form do których musimy się dostosować w czasie gry wymagają od nas ruszenia szarymi komórkami, szczególnie, gdy chcemy wykonać wszystkie osiągnięcia, a te nas ograniczają do budżetu takiego mostu (każdy dodatkowy element, przęsło, etc. to dodatkowy koszt budowy, a ograniczenia często kończą się zniszczeniem całego mostu. Twórcy do naszej dyspozycji oddali kilkadziesiąt plansz na których budujemy mosty. Ich stopień skomplikowania oczywiście rośnie wraz z postępem w grze, ale na szczęście tytuł nie wymaga od nas godzin planowania, więc zazwyczaj po kilku próbach i późniejszych przeróbkach mostu wystarcza do przejścia danej planszy.

 bg constructor 1

Pod względem oprawy graficznej i dźwiękowej gra niczym szczególnym się nie wyróżnia. Otrzymujemy miłą dla oka lekko komiksową grafikę, która została utrzymana w ciepłych kolorach, widać że twórcy chcieli tak podejść do tematu by zachęcić zarówno tych nieco starszych graczy jak i najmłodszych fanów budowania mostów. Co do oprawy dźwiękowej, cóż mogę powiedzieć, prócz tego że po prostu jest, na pewno nie przeszkadza w rozgrywce, lecz ją uzupełnia, ale w przypadku gry o tworzeniu mostów trudno wymyślić w tym zakresie coś oryginalnego. Pod względem szybkości działania i stabilności nie mam większych uwag. Przez całą rozgrywkę nie napotkałem na tego typu błędy. Warto też wspomnieć, że gra aktualnie w sklepie Google Play dostępna jest tylko i wyłącznie w angielskiej wersji językowej, choć akurat w przypadku Bridge Constructor Playground nie jest to znaczącym minusem, bowiem kwestii, które musimy odczytać z ekranu po angielsku jest naprawdę mało, a te które są nie wymagają zbyt dużej znajomości języka angielskiego.

bg constructor 2

Reasumując Bridge Constructor w wersji na system sygnowany zielonym robocikiem to dobra produkcja, która oferuje prostą rozgrywkę na co najmniej kilka godzin. Zakładając oczywiści, że będziemy chcieli odkryć wszystkie tajniki produkcji. Grę warto przetestować chociażby ze względu na to że jest dostępna wersja darmowa, która umożliwia zapoznanie się z podstawowymi mechanikami rozgrywki. Gdy jednak produkcja na tyle się spodoba, warto zastanowić się nad zakupem również pełnej wersji to koszt około 8 zł.