Kącik mobilnego gracza

Dzisiejszy kącik mobilnego gracza poświecimy głownie zapowiedziom i premierom nowych produkcji. W minionym tygodniu pojawiło się kilka dobrych produkcji oraz sporo mniejszych premier.

Human Head Studios zapowiada Lost Within

human-head-studios-zapowiada-gre-lost-within

Gra będzie przedstawicielem gatunku Survival Horroru, rzadko spotykanego na urządzeniach mobilnych. Walka nie będzie tutaj wskazana, ponieważ grasujące po opuszczonym szpitalu bestie stanowić mają ogromne zagrożenie. Często do walki z nimi będą nam potrzebne prymitywne bronie, które będziemy musieli skonstruować ze znalezionych po drodze rzeczy. Gra wydana zostanie przez Amazon Game Studios na początku zapewne na platformę Fire OS, ale niewiele później powinna pojawić się wersja na Androida i iOS. Spodziewana premiera to wiosna lub lato tego roku.

Angry Birds Stella POP!

unnamed4UJF0LZG

W tym tygodniu miała miejsce premiera nowej części Angry Birds. Fabuła toczysię wokół tytułowej ptaszycy imieniem Stella, której Złe Prosiaki ukradły magiczną różdżkę strzelającą bąbelkami. Wieprze zaszalały z tą zdobyczą i wyspy zamieszkiwane przez Wściekłe Ptaki zostały wręcz zalane bąbelkami. Naszym zadaniem staje się oczyszczenie plansz z kolorowych baniek i pokonanie prosiaków. Jak to w Angry Birds już jest, gra wymaga od nas sprytu, umiejętności planowania oraz dobrego oka, aby trafić w bąbelki. Gra jest darmowa lecz wykorzystuje mikropłatności.

Card Crawl

screen322x572

Card Crawl to mobilna karcianka na nasze telefoniki. Co to wyróżnia tą produkcję, to to, że rozgrywka prowadzona jest w trybie na pojedynczego gracza.ałą zabawę spędzamy w ponurym lochu, siedząc przy drewnianym stole naprzeciwko potężnego minotaura. Gra póki co dostępna jest jedynie na iOS, a jego cena w App Store wynosi 2 Euro.

Dungeon Hunter 5

unnamedFDFHTS7X

W minionym tygodniu miała także miejsce premiera również kolejna część znanego mobilnym gracom RPGa Dungeon Hunter. Gra przenosi nas ponownie do królestwa Valenthii, którego potęga upada na skutek wyczerpującej wojny z siłami ciemności. Gracz wciela się w postać jednego z łowców nagród, wynajętych celem zaprowadzenia porządku w krainie. Fabuła stanowi kontynuację poprzednich części. Mechanika gry została bez zmian, Dungeon Hunter 5 w wersji na urządzenia z systemem Android pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i w kooperacyjnym trybie multiplayer, w którym gracze mogą połączyć swe siły i dzięki temu łatwiej uporać się z najtrudniejszymi wyzwaniami.

Five Nights at Freddy’s 3

94802150

 

Five Nights at Freddy’s 3 to kolejna odsłona cyklu nietuzinkowych survival horrorów, w których gracze obejmują posadę nocnego stróża w okrytej złą sławą pizzerii, opanowanej przez animatroniczne zwierzaki. Zadaniem gracza jest przetrwanie tytułowych pięciu nocy w lokalu, wcielając się w rolę nocnego stróża. Na nasze życie czyhają niebezpieczne roboty, które za dnia bawią klientów, zaś w nocy zamieniają się w mordercze potwory. Gra dostępna jest jedynie na platformę iOS i kosztuje 3 Euro.

Sid Meier’s Starships

screen480x480

Ostatnią zapowiedzianą grą w tym tygodniu to Sid Meier’s Starships. Jest to kolejna odsłona popularnej serii turowych strategii. Starships rozpoczyna się w chwili, w której ludzka cywilizacja odebrała z odległej planety wołanie o pomoc. Nie zastanawiając się długo, ziemscy przywódcy decydują o wysłaniu zbrojnej ekspedycji, mającej za zadanie pomóc nieznanemu nadawcy. Gra różni się od poprzednich części – nie tylko przenosi nas w przestrzeń kosmiczną, ale wymusza także inne podejście do rozgrywki. Zamiast budowania galaktycznego imperium, naszym podstawowym zadaniem ma być chronienie poszczególnych planet oraz zwalczanie pojawiających się regularnie zagrożeń. Gra bazuje na silniku znanym z gier Civilization V oraz Civilization: Beyond Earth. Gra jak wiele innych premier z tego z tygodnia dostępna jest jedynie na platformę iOS. Obecnie gra kosztuje całkiem sporo, bo aż 15 Euro. Ta sama gra dostępna jest również na pecety, ale wersja mobilna musiała zostać ograniczona graficznie.

To wszystko w dzisiejszej części kąciku mobilnego gracza. Poznaliśmy dziś wiele ciekawych premier. Dziś zdradzę jedną tajemnicę dotyczącą mojej przyszłej gry. Tytuł mojej produkcji to Rotate. Dziś zamieszczam Wam rownież jeden ze screenshotów.

Bez tytułu
Źródło: http://www.gry-online.pl/

More Stories
Shadowgun DeadZone 15 listopada „wychodzi” z bety