Przegląd tygodnia 08.03-15.03.2015

MWC minęło i jak po każdej większej imprezie, na której giganci wystrzelali się z nowinek zapadła posucha. Nie ma jednak powodów do zmartwień – brak newsów nadrobiliśmy na MobileWorld znakomitymi tekstami 🙂 Niniejszym zapraszam na kolejny przegląd tygodnia.

Potrzebowaliście kiedyś wytrzymałości klasycznego telefonu komórkowego połączonej z funkcjonalnością smartfonu? Być może nie wszyscy z Was, ale na pewno tacy się znajdą, a w nich targetuje samsung nową odsłoną swojego Xcovera. Pod względem sprzętowym widać duży progres wobec poprzednika, o czym możecie się sami przekonać tym linkiem. Dużo jednak ciekawsza wiadomością może być to, że OnePlus One oficjalnie zawitał do Europy, w tym także do Polski. Jeśli natomiast macie już problem z połapaniem się w mobilnych GPU, Mediatek ma zamiar wprowadzić jeszcze większe zamieszanie w tej dziedzinie. Na deser pozostaje nam news o jakże intrygującym tytule, choć w rzeczywistości dotyczy on rzeczy całkowicie prozaicznej 😀

W dziale recenzji ponownie różnorodność. Na pierwszy ogień otrzymujemy wrażenia Adriana z użytkowania nowego urządzenia sygnowanego logiem GoClever – modelem Quantum 450 LTE. Czy poza obsługą standardu 4G w niskiej cenie smartfon ten ma coś jeszcze do zaoferowania dowiecie się w tym wpisie. Kolejne urządzenie, jest już dużo ciekawsze – Galaxy K Zoom, bo o nim tu mowa, to kolejny z serii aparto-smartfonów. Czy jednak wart jest zakupu? odpowiedź znajdziecie w artykule Wojciecha. Na deser coś dla posiadaczy urządzeń Apple – Jan zrecenzował dla nich bowiem aż dwie klawiatury Logitech do iPadów – KEYS-TO-GO oraz Ultrathin.

Adrian w tym tygodniu przedstawia nam kolejne moduły Xposed. Pierwszy pozwoli nam zmniejszyć standardowe paski głośności w systemie. W drugim wpisie mamy natomiast ujęte 3 ciekawe propozycje dla każdego użytkownika Lollipopa. Nie zapominajmy jednak także o GravityBoxie, który również nie został pominięty przez naszego redaktora. Z nowym cyklem startuje za to Artur. Od tego tygodnia ’Kącik mobilnego gracza’ zbierze wszystkie interesujące maniaków mobilnego grania newsy w jednym miejscu. W 'KONTRZE’ Bartosz wyzwał na pojedynek Jana i wspólnie rozprawiają nad ewentualnymi podziałami w świecie mobilnych technologii. Na koniec zwyczajowo pozostały nam ’Mobilne okazje’ i ’Dobre bo polskie’, w którym tym razem poznamy sylwetkę studia Katila Games.

To już wszystko w tym przeglądzie, nie pozostaje mi więc nic innego jak życzyć Wam udanego weekendu. Pamiętajcie o naszej specjalnej ofercie na ZTE Blade S6 – jeżeli szukacie dobrego telefonu poniżej tysiąca złotych, być może dzięki niej właśnie go znaleźliście 🙂

More Stories
Huawei Ascend D Quad opóźniony