0

Pewnie każdy kto jest w temacie widział nową funkcję Nexusa 6. Jest nią Ambient Display, i na miniaturze wyżej można zobaczyć jak wygląda owa nowość. Co to dokładnie jest? Jest to sposób pokazywania powiadomień z zużyciem jak najmniejszej ilości energii (coś takiego jak Active Display w Moto X). Oczywiście, długo nie musieliśmy czekać żeby zobaczyć tą nowość na innych telefonach.

Moduł Enable Ambient Display, bo o nim mowa, pozwala na uruchomienie wyżej wymienionej funkcji. Instalacja nie wygląda jakoś specjalnie inaczej niż na starszych wersjach systemu.

Wchodzimy w Xposed Installer, wybieramy menu „Pobierz” i wyszukujemy moduł. Po znalezieniu instalujemy, i aktywujemy. Teraz trzeba telefon uruchomić ponownie, lecz tutaj jest już jedna mała zmiana w porównaniu z starszymi systemami. Najlepiej jest robić „Soft reboot” lub wybierać tryb szybki w Xposed.

Czemu? Po takim restarcie moduł będzie działać prawidłowo, i stan SeLinux nie zmieni się na restrekcyjny (do działania modułów jak i całego Xposed wymagany jest pobłażliwy stan).

Po uruchomieniu ponownie w menu ustawień wyświetlacza powinna pojawić się nowa opcja:

Screenshot_2015-03-05-17-43-53

Po zaznaczeniu jej, „nowy” ekran powiadomień będzie działać po podniesieniu telefonu z biurka czy przy powiadomieniu. Takie jest przynajmniej założenie, w moim przypadku działają tylko powiadomienia.

Jeżeli nie widziałeś poradnika do Xposed mojego autorstwa, zapraszam tutaj, poznasz sposób instalacji i podstawowej konfiguracji modułów 😉

Mobilne okazje 06.03.2015

Wcześniejszy wpis

Przegląd tygodnia 29.02-07.03.2015

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać