Przegląd tygodnia 29.02-07.03.2015

Mobile World Congress. Czy trzeba dodawać coś więcej? Nie jest więc zaskoczeniem dla nikogo, że miniony tydzień upłynął pod znakiem rewelacji pokazanych nam przez gigantów branży. Na naszej stronie jako pierwsze poznaliśmy plany LG. gigant pochwalił się przede wszystkim następca swojego G Watch R – modelem Watch Urbane. Oprócz tego zaprezentowane zostały cztery „średniaki”, o których jednak mieliśmy okazję czytać już w zeszłym tygodniu. Do powiedzenia miał też co nieco Acer. Producent pochwalił się trzema budżetowymi smartfonami z Androidem 5.0, pojedynczym modelem opartym na Windows Phone i obowiązkowym wearable. Wyraźnie na MWC błysnął HTC. Dokładnie mówiąc – z dwóch powodów. Tym bardziej oczywistym i oczekiwanym był HTC M9 – nowa generacja flagowca tajwańskiego flagowca. Znacznie większą niespodzianka była prezentacja HTC Vive – okularów VR tworzonych przez firmę we współpracy z samym Valve! Oczywiście nie mogło zabraknąć jakiegoś urządzenia na rękę – poznaliśmy również smartbanda HTC Grip. Huawei dla odmiany skupiło się wyłącznie na smartwatchach (z czego droższy HuaweiWatch ma być prawdziwym pogromcą urządzeń innych firm) i ciekawych słuchawkach, co jednak pozostawiło pewien niedosyt. Lenovo przedstawiło trzy tablety. O ile te oparta na Androidzie nie zaskakuja, to Miix 300 kusi niespotykaną tak tanio specyfikacją w wyjątkowo niskiej cenie. Archos zaprezentował trzy phablety – może nie porywają specyfikacją, lecz mogą być ciekawym rozwiązaniem dla potrzebujących taniego, a dużego telefonu. Na deser pozostał nieśmiało wkraczający do Europy Haier, ponownie z trzema urządzeniami – od najdroższej do najniższej półki cenowej.

MWC nie oznacza jednak, że odpuściliśmy sobie w innych kwestiach, co to to nie 🙂 I tak, choć w dziale recenzji mamy tylko jeden wpis to gości w nim nie pierwsza lepsza produkcja, a legendarny Knights Of The Old Republic w wersji mobilnej. Czy Wojciech potraktował go łaskawie możecie dowiedzieć się w tym artykule. Także Adrian wytrwale publikuje kolejne części swoich poradników do Xposed. Tym razem przedstawił sposób instalacji programu dla Androida 5.0, moduł pozwalający na uzyskanie Nexusowego Ambiet Display i umożliwiającego pobieranie na kartę SD. Artur zabiera nas na ostatni przystanek w drodze do poznania tajników programowania na urządzenia mobilne i zgrabnie podsumowuje swój cykl. W „Kontrze” Wojciech i Bartosz rozprawiają nad mobilnym graniem – tu możecie poznać ich poglądy. Na koniec zwyczajowo pozostały nam Mobilne okazje i w ramach cyklu „Dobre bo polskie” poznamy produkcje jak i samo studio Cherrypick Games.

To już wszystko w tym podsumowaniu. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam udanego weekendu i do zobaczenia za tydzień 😉

More Stories
Pierwsze screeny z HTC Sense 4.0