Dobre bo polskie – Cherrypick Games

Na naszym rodzimym rynku istnieje kilkadziesiąt firm zajmujących się mobilnymi grami i aplikacjami. W tym tygodniu przedstawiamy Wam sylwetkę kolejnego studia, które powstało w ubiegłym roku.

Nazwa studia oraz pochodzenie nazwy firmy

Cherrypick Games Warszawa

Historia powstania studia

Cherrypick Games z siedzibą w Warszawie to studio założone przez weteranów branży gier, mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i promowaniu gier na wszystkie dostępne platformy. Siłą zespołu jest pasja połączona z wiedzą praktyczną zdobytą przez lata pracy i sukcesów. Naszą misją jest tworzenie nowatorskich produkcji na urządzenia mobilne, łączących w sobie doskonałą oprawę dźwiękową i graficzną z przyjazną graczowi mechaniką rozgrywki.

Aktualna liczba pracowników

6

Mobilne produkcje do tej pory wydane

Rollimals oraz Touchdown Hero

Platformy na jakich wydajecie swoje tytuły

iOS, Android, WindowsPhone, PC, Mac

Gry aktualnie w produkcji

My Hospital
Monkey Crush Mania
Tajny projekt

Plany na 2015 rok

My Hospital to obecnie najważniejszy projekt studia: cross-platformowa gra o standardzie AAA. My Hospital charakteryzuje się systemem zarządzania znanym z takich gier jak Hay Day i został osadzony w świecie inspirowanym słynnym Theme Hospital.
My Hospital to świeże spojrzenie na mobilne gry free-to-play. Znalazły się w nim innowacyjne rozwiązania, grafika odpowiadająca wszystkim grupom wiekowym, lekki humor oparty o animację oraz profesjonalna oprawa dźwiękowa. Główne zadanie gracza to efektywne prowadzenie szpitala, którego staje się dyrektorem. Dzięki dopracowanemu i wygodnemu systemowi kontroli na tablety i smartfony, My Hospital pozwoli graczom w przyjemny sposób doświadczyć wszystkich możliwości rozgrywki: od prowadzenia szpitala, po leczenie swoich pacjentów i produkcję leków.
Planowana data wydania: pierwszy kwartał 2015 r.
Wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, francuska, hiszpańska, włoska, indonezyjska, portugalska, turecka, rosyjska, chińska, japońska
Platformy docelowe: Urządzenia przenośne, przeglądarki (PC i MAC)

Monkey Crash Mania to platformowa gra 2D, wykorzystując zasady fizyki. Łączy w sobie rozwiązania ze słynnej gry pachinko oraz mechaniki wystrzeliwania z procy znanej chociażby z serii gier Angry Birds. Zadaniem gracza jest właściwe wystrzelenie przyjaznej małpki i zgarnięcie jak największej liczby punktów i bonusów. Gra zaoferuje wiele unikalnych poziomów. Rozgrywka wymaga nie tylko zręczności, ale także logicznego myślenia, często z koniecznością umiejętnego wykorzystania elementów otoczenia. Monkey Crash Mania to rozgrywka, której wyniki będzie można synchronizować (za pomocą konta Facebook) między urządzeniami mobilnymi i PC/MAC. Dzięki temu postęp w grze nigdy nie został utracony.
Planowana data wydania: drugi kwartał 2015r.
Platformy docelowe: urządzenia przenośne

Najbardziej zwariowany pomysł na grę

Wstyd się chwalić

Jaką grę byście stworzyli mając nieograniczony budżet

Nie ma nieograniczonych budżetów dlatego nie myślimy o takich projektach 😉

Przyszłość mobilnego grania Waszym okiem

Dojdzie ogromna ilość nowych graczy, a urządzenia mobilne będą jeszcze bardziej zintegrowane z konsolami i PC-tami i w konsekwencji staną się główną platforma do grania w gry.

More Stories
HD Voice teraz również w Play