Przegląd tygodnia 28.02.2015

Słowem wstępu chciałbym powitać naszych czytelników w pierwszym wpisie nowego cyklu w naszym serwisie 😉 Od dzisiaj co sobotę, będę dla was przygotowywał krótkie podsumowanie minionego tygodnia w branży, jak i na naszej stronie. Znajdziecie tu wszystkie informacje w pigułce, jak i linki do pełnych artykułów. Jako, że to pierwszy przegląd i jego stylu jeszcze do końca nie ustaliłem, prosiłbym o wasze opinie – co się podoba, co było niepotrzebne, może co chcielibyście tu sami zobaczyć lub jaki ma być styl takiego przeglądu.

 

Miniony tydzień w branży nie był zbytnio interesujący. Poznaliśmy jednak ciekawe nowości w Androidzie 5.1, który wbrew dotychczasowej tradycji trafił wcześniej do low-endowych urządzeń spod znaku Android One, a nie do flagowych Nexusów. Nie zwalnia także LG, które na konferencji MWC w Barcelonie, zaprezentowało cztery nowe budżetowe konstrukcje w swoim portfolio. Nie jest to rewolucja w dziedzinie tanich smartfonów, lecz wszystkie konstrukcje będą napędzane Lollipopem od nowości oraz zaoferują elegancki design i niektóre popularne funkcje znane z wcześniejszych telefonów LG jak na przykład Gesture Shot. Na koniec nieco rozczarowująca nowina – Moto E drugiej generacji pojawi się w wersji z LTE i Snapdragonem 410… ale tylko w Ameryce. My będziemy musieli obejść się smakiem.

 

Dość zróżnicowanie było jednak w dziale recenzji. Na pierwszy ogień zachęcam do lektury recenzji Acera Aspire 12 autorstwa Wojciecha. Hybryda tajwańskiego producenta bez wątpienia kusi specyfikacją i ekranem, ale warto przeczytać samemu dlaczego do końca nie przekonał naszego redaktora. Następnie robi się jeszcze ciekawiej, mamy bowiem do czynienia z recenzją multi-ładowarki Leitz, z której możemy dowiedzieć się czym kupiła Jana i dlaczego przyda się każdemu posiadaczowi wielu mobilnych gadżetów. Na deser coś dla rodziców – proste i sympatyczne urządzenie do kontaktu z maluchem, czyli LG KizON. To wszystko w kwestii sprzętu, ale znajdzie się też coś dla fanów mobilnego grania – recenzja Touchdown Hero.

 

Nie zapominajmy oczywiście o cyklach pojawiających się w naszym serwisie. W tym tygodniu trafiły nam się dwa felietony. Pierwszy autorstwa Wojciecha, w którym zajął się mobilnymi aplikacjami uzupełniającymi duże produkcje AAA. Drugi felieton jest autorstwa niezawodnego Jana, który zwyczajowo przyjrzał się „kaprawym okiem”, tym razem kwestii baterii w urządzeniach mobilnych. Nie zawodzi nasz świeżo upieczony redakcyjny kolega Adrian, który niestrudzenie wprowadza nas w świat Xposed – dzięki jego trzem wpisom dowiem się jak takowy moduł zainstalować i skonfigurować, pozbyć się za jego pomocą niechcianych powiadomień czy zwolnić nieco pamięci RAM w naszym urządzeniu. Artur nadal przekazuje nam tajniki programowania na urządzenia mobilne i tym razem przedstawia nam najpopularniejsze silniki do gier. Bartosz dla odmiany ostro narzeka na Google, jego 'innowacyjne’ Music Key i nieuczciwą politykę. Lepszą stronę firmy możecie poznać we wpisie przedstawiającym specjalną wersję aplikacji Youtube dla dzieci – niestety niedostępną u nas oficjalnie. Na sam koniec pozostają nam „Mobilne okazje” od Marka oraz krótka sylwetka polskiego studia Pixel Crow.

 

Polecam także zapoznać się z wynikami przeprowadzonej na naszej stronie ankiety „Czy masz tablet?” – wszak to własnie Wy, nasi czytelnicy oddaliście w niej swoje głosy 😉 To już absolutnie wszystko na dziś, pozostaje mi życzyć wam miłego weekendu i do usłyszenia za tydzień 🙂