Touchdown Hero recenzja gry

Polskich twórców gier przybywa, zarówno jeśli chodzi o te duże platformy czyli PC i konsole, ale również rośniemy w siłę w przypadku mobilnych tytułów. Zapewne większość z Was jest w stanie wymienić maksymalnie kilka znanych twórców mobilnych gier chociażby Tequila Games, 11 bit studio czy Digital Melody po ostatnim sukcesie Timbermana. A znacie studio Cherrypick Games? Jeśli nie musicie jak najszybciej nadrobić zaległości, bowiem w najbliższym czasie będzie o nich jeszcze głośno. Do tej pory w portfolio gier mobilnych posiadali jedną grę, której recenzję również znajdziecie na łamach MobileWorld24.pl jednak w ostatnich dniach stycznia wydana została kolejna produkcja, która szczególnie na iOS zdobyła w ciągu kilku dni ogromną popularność, dlatego też z ciekawością przyjrzałem się w wersji na system sygnowany zielonym robocikiem.

Touchdown-Hero1

Dla fanów amerykańskiego futbolu już sama nazwa powinna wiele mówić, bowiem touchdown to z angielskiego przyłożenie idąc za Wikipedią „oznacza zdobycie sześciu punktów przez dobiegnięcie gracza z piłką do pola punktowego (tzw. End zone) albo złapania piłki już w polu” czyli Polacy zrobili grę o amerykańskim futbolu, który my sami kojarzymy zapewne jedynie z filmów zza wielkiej wody i ogromnej imprezy jaką niewątpliwie jest Super Bowl. Oczywiście ludzie z Cherrypick Games przygotowali bardzo luźną wariację na ten temat. Bowiem najprostsze pomysły odnoszą największy sukces. W grze sterujemy graczem futbolu amerykańskiego, który właśnie zdobywa kolejne przyłożenia, im więcej ich zdobędziemy tym z kolei zdobędziemy wyższą pozycję w rankingu. Założenie jest bardzo proste, bowiem za pomocą dotyku musimy unikać nadbiegających zawodników, oczywiście za wszelką cenę będą starali nam odebrać piłkę co wówczas niestety kończy się naszą przegraną. Jedna potyczka trwa zwykle kilkadziesiąt sekund, no chyba że już mocno potrenowaliśmy, osobiście najwyższym wynikiem jakim się mogę pochwalić to 6 przyłożeń, a rekordziści mają ich ponad 20.

Touchdown-Hero2

Gra została okraszona bardzo prostą, pikselową grafiką, która bardzo dobrze pasuje do całego klimatu rozgrywki. Z drugiej strony również wymagania nie są zbyt wygórowane więc niemal każdy posiadacz smartfonu czy tabletu działającego pod kontrolą Androida będzie mógł cieszyć się z rozgrywki. Oprawa dźwiękowa to raczej standard w swojej kategorii. Nie zauważyłem szczególnie mocno wpadających w pamięć sampli muzycznych. Pod względem technicznym nie mam większych uwag, kilka jednak drobnych niuansów mam dotyczących samej rozgrywki. Samo w sobie zdobywanie kolejnych przyłożeń jest bardzo przyjemne. Jednak osobiście zwiększyłbym ilość różnych trofeów które możemy zdobywać w czasie gry, takie małe dodatki zwiększałyby motywację graczy by jeszcze bardziej „wymaksować” swój wynik, a tak wraz z postępem w grze otrzymujemy dodatkowe nowe skórki graczy, nic poza tym. Jedna rzecz na którą szczególnie zwróciłem uwagę w czasie uruchomienia gry za pierwszym podejściem to bardzo duże podobieństwo loga Touchdown Hero do znanego z innej polskiej gry Timberman, co moim zdaniem może wielu graczy, pobierających ten tytuł mylić że jest on twórców drwala, a przecież tak nie jest.

Touchdown-Hero3

Reasumując gra Touchdown hero to bardzo udana produkcja, która łączy wiele elementów w jedną całość. Pikselowa grafika, prosta rozgrywka to wszystko okraszone delikatnym, lekkim humorem czego chcieć więcej? Co ważne grę można pobrać ze wszystkich trzech najważniejszych sklepów mobilnych zarówno z Apple App Store, Google Play a także Windows Store. Do tego tytuł jest dostępny zupełnie za darmo (ale niestety ma reklamy, do których musimy się przyzwyczaić, chyba że dodatkowo sypniecie groszem, wówczas możecie się ich pozbyć). Mam nadzieję, że twórcy nie zapomną o odpowiednim wsparciu gry i przez kolejne miesiące będziemy dostawać nowe elementy, które zauważalnie wydłużą żywotność tytułu.

More Stories
Aktualizacja Google Maps