Dzięcięcy YT – YouTube Kids

Google postanowiło ułatwić życie rodzicom, i pomóc w kontrolowaniu tego co ich pociechy poczynają w internecie. W takim zamyśle powstała aplikacja YouTube Kids, która dostępna jest w sklepie Google Play.

Aplikacja pozwala w głównej mierze na oglądanie bajek, co jest chyba zrozumiałe. Dostępne mamy cztery kategorie: Shows, Music, Learning oraz Explore. Jak można zauważyć, aplikacja nie jest dostępna w języki polskim lecz oferuje polskie bajki. Oprócz filmów które zostają nam podsuwane możemy wyszukać inne wpisując tytuł klawiaturą lub mówiąc po wybraniu ikonki mikrofonu.

Oczywiście przez aplikacje mamy dostęp do innych kanałów, lecz po wejściu na jakikolwiek nie mamy dostępu do jego filmów, wszystkie musimy szukać ręcznie.

Możemy kontrolować jakie filmy są oglądane przez najmłodszych. Żeby to zrobić musimy kliknąć ikonę kłódki w prawym dolnym rogu, a następnie wpisać pin, który jest podany słownie na wyświetlaczu. Oprócz tego możemy ustalić, ile czasu dziecko może spędzić czasu na oglądaniu filmów. Po przekroczeniu tego czasu pojawi się informacja „Time’s up!”.

Aplikacja oficjalnie nie jest dostępna w Polsce (link do Google Play), lecz możemy ją pobrać wchodząc tutaj.

More Stories
Oficjalna lista modeli, które dostaną Androida 6.0 Marshmallow